REKLAMA

Architekci żeglowali w Mikołajkach

ps | 05 lis 2015 14:22 0

Zakończenie sezonu żeglarskiego uczcili architekci podczas Regat Architektów zorganizowanych w Mikołajkach. Była to druga edycja imprezy. W tegorocznym wydarzeniu wzięło udział 70 architektów z kilkunastu topowych pracowni architektonicznych z całej Polski.

W regatach udział wzięły pracownie takie jak: JEMS Architekci, APA Wojciechowski, Kuryłowicz & Associates, ARE Stiasny i Wacławek , ASPA , Grupa 5, WWAA, Bulanda Mucha Architekci, FS&P Arcus, Pracownia Bogdan Kulczyński, MWH Andrzej Wyszyński, Strefa.a, MAAN Architekci, Anna Leska Polskie Biuro Projektów, ARCHI Pracownia Projektowa, SML Inżynierowie i Architekci.

W ramach spotkania na wodach Jeziora Mikołajskiego rozegrane zostały Regaty o Puchar Architektów oraz Regaty o Puchar Niezłomnych.

Pierwszego dnia na starcie stawiło się 14 jachtów Maxus 33: 13 klasyfikowanych w regatach oraz 1 jacht Partnerów Regat, którego skład gorąco kibicował pozostałym załogom. Rozegrane zostały cztery biegi krótkodystansowe, podczas których emocje sięgały zenitu; przy dojściu do boi robiło się ciasno, a każda z załóg mocno walczyła o utrzymanie pozycji. Nie obyło się również bez dodatkowych wyzwań. Na jachcie prowadzonym przez Andrzeja Wyszyńskiego, zajmującym po pierwszym biegu czołową pozycję, zerwał się kontrafał steru. Dzięki natychmiastowej mobilizacji obsługi technicznej w porcie w Mikołajkach oraz sprawnej współpracy załogi, udało się szybko założyć nową linę i jacht mógł powrócić do rywalizacji. Mniej szczęścia miała załoga płynąca pod banderą pracowni Kulczyński, gdyż w tym przypadku awaria steru okazała się poważniejszą, trudną do usunięcia usterką, przez co załoga nie ukończyła 2 z 4 biegów. Tu z pomocą przybyła jednak załoga Partnerów Regat i — odznaczając się honorową postawą — oddała do dyspozycji swój jacht, w wyniku czego załoga Kulczyński Architekci mogła powrócić na trasę regat i ukończyć ostatni bieg.

Po rozegraniu wszystkich wyścigów ostatecznie najlepszy rezultat oraz pierwsze miejsce w 2. Regatach o Puchar Architektów wywalczyła pracownia ASPA z Wrocławia pod sterami Łukasza Komara, na drugiej pozycji uplasowała się załoga Andrzeja Wyszyńskiego i Krzysztofa Sobczyka, a trzecie miejsce stało się udziałem warszawskiej pracowni ARE Stiasny/Wacławek z Janem Bagińskim za sterem.

Drugiego dnia podczas Regat o Puchar Niezłomnych jako pierwsza na mecie zameldowała się załoga doświadczonych żeglarzy: Andrzeja Wyszyńskiego z Warszawy oraz Krzysztofa Sobczyka z Krakowa. Świetną formę potwierdziła również pracownia ARE Stiasny/Wacławek, poprawiając swój wynik z dnia poprzedniego i kończąc wyścig na drugiej pozycji, trzecie miejsce wywalczyła pracownia MAAN Architekci z Warszawy z Maciejem Orliczem za sterem.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

1 komentarz. Skomentuj!