REKLAMA

Arena Design już od 8 marca w Poznaniu

ps | 02 marz 2016 13:19 0

W programie marcowego wydarzenia znajdą się wykłady, dyskusje i prezentacje oscylujące wokół tematyki poświęconej etapom projektowania produktu. Wśród uczestników, gość specjalny Inga Sempé – francuska projektantka, współpracująca m.in. z takimi producentami jak Ligne Roset, Alessi, LucePlan, Mutina, Røros, Moustache czy Svenskt Tenn.

VIVA LIGHT – łączy nas światło

Po raz drugi podczas areny DESIGN odbędzie się wystawa VIVA LIGHT, której założeniem jest integracja ludzi z różnych środowisk i aktywizacja wszystkich, którym zależy na szeroko pojętym rozwoju designu oświetleniowego. Chcemy stworzyć aktywne forum interakcji i współpracy pomiędzy osobami o otwartych umysłach, ludźmi myślącymi niekonwencjonalnie z różnych dziedzin: projektantami i architektami światła, inżynierami, technologami, producentami, agentami, dystrybutorami, dostawcami innowacyjnych materiałów oraz techniki świetlnej – mówi Małgorzata Ratajczak, kurator wystawy VIVA LIGHT 2016. Gościem specjalnym będzie Daniel Becker – właściciel studia projektowego, którego prace prezentowane są na najważniejszych imprezach targowych na świecie. Becker za swoje projekty otrzymał wiele nagród m.in. Green Good Design Award 2015, Young Design 2012 czy Ambiente Talents 2010. Na wystawie VIVA LIGHT 2016 zaprezentuje oświetlenie Sparks i Elaine, zaprojektowane dla holenderskiej firmy Quasar.

Promujemy dobre wzornictwo

Wydarzeniu arena DESIGN towarzyszy konkurs TOP DESIGN award, którego celem jest promocja innowacyjnego wzornictwa i upowszechnianie nowych rozwiązań wzorniczych producentów i projektantów oraz wskazanie potrzeby współpracy producenta i projektanta, która obu stronom pozwala osiągnąć wysoką pozycję na rynku międzynarodowym. W tym roku jury pod przewodnictwem Bogumiły Jung - prezes Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych i kierownik Pracowni Designu Inspirującego na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu do II. etapu konkursu wybrało 29 prac. Wszystkie zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie i powalczą o statuetkę TOP DESIGN award 2016.

W tym roku w strefie FORUM oprócz wspomnianej wcześniej francuskiej projektantki Ingi Sempé oraz Daniela Beckera wystąpią m.in. Zuzanna Skalska, duet znanych polskich projektantów: Dorota Koziara i Tomasz Augustyniak, którzy opowiedzą o współpracy z podmiotem komercyjnym przy projekcie mebli miejskich, identyfikujących jego inwestycję czy Andrei Zerebecky i Łukasz Kosa z pracowni FOUR O NINE, znani na świecie projektanci obiektów użyteczności publicznej. –

Obok wykładów arena DESIGN oferuje szereg wykładów tematycznych np. School of Form zaprasza na „Techniki kreatywne w biznesie” oraz „Koduj jak designer, koduj kreatywnie”. Ciekawą propozycją będą też zajęcia z odnawiania mebli, które poprowadzi autor bloga Rzuć Pan Okiem - Paweł Machomet. Warsztatem, wyraźnie wpisującym się w motyw przewodni tegorocznej areny DESIGN będą z kolei zajęcia pt. "Potrzeba matką designu", które poprowadzi Dominika Drezner ze studia Janusz Kaniewski Design.

Podczas areny DESIGN odbywają się wykłady, prelekcje i prezentacje, wystawa finalistów konkursu TOP DESIGN award, prezentacja oferty nowoczesnych materiałów i rozwiązań technologicznych dla projektantów i architektów, przedstawiana jest oferta designerów, architektów wnętrz, biur i pracowni projektowych, a także instytucji i stowarzyszeń, wspierających rozwój wzornictwa. Podczas imprezy promowane są też uczelnie wyższe, kształcące projektantów wzornictwa przemysłowego i architektów.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!