REKLAMA

Artpin zaprojektował w Poznaniu nietypowe bistro

Mariusz Golak | 21 sie 2014 00:25 0

W Poznaniu powstało nietypowe bistro. Na czym polega jego niezwykłość? Otóż można tam skosztować... dań bezglutenowych. Tym samym Bistro Friendly Food jest odpowiedzią na konkretną potrzebę rynku. Wnętrze tego niestandardowego lokalu powstało w pracowni projektowej Artpin.

Idea lokalu jest prosta - serwowanie dań adresowanych do konkretnej grupy osób. Z jednej strony są wśród nich ci, którzy nie mogą przyjmować glutenu, zaś z drugiej amatorzy zdrowej diety.
 
Równie precyzyjnie przygotowano koncepcję wnętrza. Jest ono wizualnym potwierdzeniem idei tego miejsca. Zabytkową, lecz zaniedbaną kamienicę, pomalowano na biało, dzięki czemu wyróżnia się na tle otoczenia. Jednocześnie lokal stapia się z otoczeniem i stanowi pewną niespodziankę, ukryty we wnętrzu kamienicy jak w szkatułce.
 
Samo wnętrze jest jasne i czyste, ale nie sterylne i apteczne. Proste i nieprzegadane. Dominuje biel w jej niezliczonych odcieniach. Ściany wyłożono specjalnie wypalanymi w tym celu licówkami cegieł, a grube rury wentylacyjne pod sufitem pomalowano na biało, co nadaje całości subtelnie industrialnego rysu.
 
Miękkość i przyjazną atmosferę tego wnętrza uzyskano dzięki podświetlanemu linearnemu dekorowi o motywach roślinnych, który zdobi najdłuższą ścianę i nadaje baśniowy, wręcz oniryczny charakter. W podobnym, lekkim i linearnym stylu utrzymane są stoliki oraz białe ażurowe lampy. Są one jednocześnie organiczne i kruche, a jednak przewrotnie industrialne dzięki wyeksponowanej gołej żarówce.
 
Nowoczesny biały bar z konglomeratu przełamano ciepłym, naturalnym drewnem kontynuowanym w wiszącym za barem regale. Nie jest to ozdoba zaplanowana dla tej części lokalu, ale funkcjonalny mebel, w którym przechowywany jest szeroki wybór produktów bezglutenowych, które można tu kupić.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!