REKLAMA

BarnStarck Design – Bogusław Barnaś i Philippe Starck połączyli pracownie

ps | 01 kwi 2015 10:45 0
Philippe Starck i Bogusław Barnaś. Fot. Archiwum

Dwa bardzo znane nazwiska w świecie projektowym, Bogusław Barnaś z BXB Studio oraz Philippe Starck z Francji zespolili swoje pracownie projektowe i tworzą pod wspólną nazwą BarnStarck Design.

Pomysł na wspólną pracę zrodził się na miesiąc przed powstaniem inicjatywy. Projektanci postanowili połączyć swe siły i pod nazwą BarnStarck Design współtworzyć architekturę i design, skupiając się przede wszystkim na krajach takich jak: Hiszpania, Bułgaria, Estonia, Gruzja, Norwegia i Stany Zjednoczone.

Siedziba firmy znajduje się w jednym z najmodniejszych w stolicy budynków, mianowicie na ostatnim piętrze wieżowca na Złotej 44 w Warszawie.

Więcej szczegółowych informacji pod adresem:

http://www.archiconnect.pl/archiconnect/202/nowa_marka,104071.html

Bogusław Barnaś

Bogusław Barnaś, założyciel pracowni BXBstudio, posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobyte w Polsce, Anglii oraz Szkocji. Pracował w biurach o międzynarodowej reputacji takich jak Foster and Partners, Make Architects oraz Ingarden-Ewy Architekci. Ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Fachhochschule Muenster w Niemczech. Prowadzi również działalność dydaktyczną na Wydziale Architektury Akademii Krakowskiej im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Philippe Starck

Jest absolwentem szkoły l’École Nissim de Camondo w Paryżu. Od 1968 pracuje we własnej firmie projektowej. Jest autorem wielu masowych produktów codziennych, w tym opakowań, np. wody mineralnej Vitte czy wyciskacza do cytryn firmy Alessi. Projektuje także produkty ekskluzywne. W 1982 zaprojektował meble dla prezydenta Francji François Mitterranda do Pałacu Elizejskiego. Od 1981 projektuje dla autorskiej marki xO DESIGN. Starck jest artystą wszechstronnym – projektuje meble, ubrania, urządzenia AGD, opakowania, pożywienie, łazienki, pojazdy (np. motocykl Aprilia 6.5), małą architekturę miejską oraz budynki. Współpracuje m.in. z firmami: Alessi, Aprilla, JC Decaux, Puma AG.

2 komentarze. Skomentuj!