REKLAMA

Benjamin Moore w Centrum Kongresowym ICE

Radosław Zieniewicz | 04 gru 2014 12:23 0

Kolory marki Benjamin Moore ozdobiły wnętrza nowoczesnego Centrum Kongresowego ICE w Krakowie. Jego otwarcie odbyło się w październiku br. Centrum zachwyca zarówno swoją architekturą, jak i funkcjonalnością.  Krakowskie centrum kongresowo-koncertowe zaprojektowali architekci z Ingarden & Ewý Architekci.

Krakowskie centrum kongresowo-koncertowe to dzieło biura architektonicznego Ingarden & Ewý Architekci. Jego bryła przywodzi na myśl topniejącą górę lodową, a przeszklone foyer zachwyca widokiem na panoramę Starego Miasta.

Nasza pierwsza decyzja projektowa zapadła, kiedy po raz pierwszy stanęliśmy na działce przeznaczonej pod budowę centrum. Rozpościera się stąd niesamowity widok na zabytki Krakowa. Od razu wiedzieliśmy, że chcemy go wyeksponować. Z nowej perspektywy pokazać miasto zarówno krakowianom, jak i gościom odwiedzającym centrum. Stąd trzykondygnacyjne, przeszklone foyer  – wspomina architekt Krzysztof Ingarden.

Duże przestrzenie, wypełnione światłem, do których przenika widok z zewnątrz wymagały odpowiedniej oprawy kolorystycznej. Architekci postawili na trzy przewodnie barwy: biel, czerwień i szarość. Stały się one zarówno ozdobą wnętrz, jak i elewacji. W foyer, które jest najbardziej reprezentacyjną częścią budynku dominuje biel w odcieniu white dimond OC-61 Benjamin Moore.

W krakowskim centrum prócz nowoczesnych pomieszczeń konferencyjnych, które można dostosowywać do potrzeb użytkowników znajdują się 3 główne sale do organizacji spektakli kulturalnych: audytoryjna dla 2000 widzów, teatralna dla 600 i z 400 miejscami kameralna.

Każdą z nich zaprojektowano z uwzględnieniem najwyższych standardów funkcjonalnych i akustycznych. Zostały też wyposażone w nowoczesne systemy mechaniki scenicznej. Tu  również wykorzystano farby Benjamin Moore. Pomalowano nimi sufity. W sali koncertowej użyto fioletowego odcienia ze szczyptą czerni amazon soil – 2115-30, a w pozostałych dwóch głębokiej czerni Black 2132-10.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!