REKLAMA

Białostocki dworzec PKP czeka modernizacja

Redakcja Propertydesign.pl | 07 marz 2017 15:27 0
Białystok, fot. Fotolia

Za nami warsztaty kreatywne dotyczące planowanej modernizacji dworca w Białymstoku. Mieszkańcy oczekują, że w przyszłości dworzec w Białymstoku będzie stanowił wizytówkę miasta, a teren przed budynkiem dzięki dużej ilości zieleni stanie się miejscem do aktywnego wypoczynku i relaksu.

W spotkaniu zorganizowanym przez PKP wzięli udział m.in. przedstawiciele Urzędu Miasta i organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy i społecznicy. Każdy z obecnych miał szansę przedstawić swoje oczekiwania względem planowanej inwestycji. Uczestnicy warsztatów zostali zapoznani z zakresem planowanego przez PKP S.A. przedsięwzięcia i zakładanymi terminami jego realizacji. Następnie wzięli udział z badaniu preferencji i wstępnej dyskusji z przedstawicielami kolejowej spółki. Podczas warsztatów uczestnicy zostali podzieleni na mniejsze grupy, w których dyskutowali nie tylko o najważniejszych z ich punktu widzenia funkcjonalnościach na dworcu, ale także o rozwiązaniach, jakich oczekują w stosunku do towarzyszących inwestycji realizowanych na pobliskim terenie przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i Urząd Miasta.

Podczas warsztatów zwracano uwagę na zapewnienie pełnej dostępności dla wszystkich grup pasażerów, w tym osób starszych, rodzin z dziećmi i osób niepełnosprawnych. Mieszkańcy oczekują, że w przyszłości dworzec w Białymstoku będzie stanowił wizytówkę miasta, a teren przed budynkiem dzięki dużej ilości zieleni stanie się miejscem do aktywnego wypoczynku i relaksu. Uczestnicy warsztatów podkreślali także potrzebę utworzenia miejsc postojowych typu kiss&ride przed budynkiem oraz zadaszonych parkingów dla rowerów. Wśród pomysłów pojawiła się także możliwość ładowania pojazdów i urządzeń elektrycznych. Jednym z rozwiązań postulowanych podczas wczorajszego spotkania było połączenie pasażerskiej informacji kolejowej z informacją miejską. 

PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!