REKLAMA

Biel i drewno w prostych formach. Zobacz piękne wnętrze

Marta Ustymowicz | 23 sie 2017 14:48 0

Projekt pracowni 81.waw.pl to wnętrze utrzymane w bieli, ocieplone drewnem. Stonowane kolory i ich surowość przełamuje bijące od jasnego drewna ciepło. Dzięki temu przestrzeń zyskuje przytulną atmosferę. Na pozór ascetyczne wnętrze o prostych formach kryje charakterystyczne elementy i dodatki.

Strefa dzienna

Parter to otwarta przestrzeń, podzielona umownie drewnianymi blokami. Wejście do apartamentu prowadzi bezpośrednio do salonu z białym monolitycznym kominkiem i czarnym zagłębieniem w ścianie na drewno. Po prawej stronie od kominka zostały ukryte szafki, tak aby jeszcze lepiej wykorzystać przestrzeń. To kluczowy element wystroju, jednak usytuowany na uboczu nie dominuje całej przestrzeni. Po prawej stronie od wejścia znajduje się łazienka dla gości umieszczona w drewnianym bloku oraz wejście do garderoby.

Centralna część wypoczynkowa, ze znajdującą się pomiędzy oknami drewnianą zabudową na sprzęty kina domowego, została oddalona od wejścia, ale pozostaje w zasięgu wzroku. Duża narożna kanapa oddziela część wypoczynkową od jadalni. Szare dodatki w postaci kanapy, foteli i krzeseł wprowadzają do przestrzeni kolorystyczny ład i stonowanie. Białe firany, sięgające do samej ziemi, chronią prywatność domowników i dobrze przepuszczają światło, zapewniając optymalne naświetlenie pomieszczenia. Czarne obramowania na białej ścianie przy kominku oraz na drewnianych blokach podkreślają kontury wnętrza. W salonie i jadalni dominuje biel ścian i sufitów, a na podłodze położone są białe wielkoformatowe płytki.

Drewno wtopione w biel

Kuchnia wyraźnie oddziela się od strefy wypoczynkowej drewnianą podłogą i sufitem, a białe elementy pojawiają się tylko na jednej ze ścian. Pomieszczenie w drewnianej zabudowie schowane jest w zagłębieniu. Przez kuchnię przebiega blat w białym kolorze, który spełnia również funkcję stołu. Biegnie on równolegle do drewnianego stołu w jadalni. W ten sposób zapewniona jest ciągłość kompozycyjna pomiędzy tymi strefami.

Zależało nam na tym, aby na parterze biel komponowała się z drewnem, a z drugiej strony, aby te dwie dominanty były do siebie w opozycji i wytyczały granicę części wypoczynkowej i kuchni – podkreśla Anna Paszkowska- Grudziąż z 81.waw.pl.

Ażurowe schody

Bardzo charakterystycznym elementem są kręcone schody. Wijące się ku górze niczym biała wstęga na najwyższym stopniu zostały przeszklone, aby dodatkowo wpuścić jeszcze więcej światła ze świetlika znajdującego się nad nimi. Ażurowa barierka nadaje dodatkowej lekkości i choć schody są dużą konstrukcją, to nie przytłaczają wnętrza. Podłoga pod schodami to kamienna mozaika, w której zostały zatopione białe płyty.

Schody i kamienna posadzka stanowią odrębną część wnętrza, a jednocześnie świetnie współgrają z dominującym stylem całości. Czarna wnęka, w którą zostały wkomponowane schody, wzmacnia wrażenie odrębności i dodatkowo uwypukla białą konstrukcję – zauważa Rafał Grudziąż z 81.waw.pl.

Przestrzeń osobista

Specyfika górnej części domu świadczy o tym, że jest to przestrzeń intymna, tylko dla domowników. Przeszklenia są charakterystycznym element projektów pracowni 81.waw.pl, pojawiają się na górze i oddzielają łazienki od sypialni. Dwie sypialnie – dla dorosłych i dla dziecka, utrzymane są w bieli przeplatającej się z jasnym drewnem i elementami szarości.

Sypialnia dla dorosłych współgra z pokojem kąpielowym poprzez zastosowanie efektu lustrzanego odbicia tych pomieszczeń. Na jednej ścianie i suficie sypialni biel przełamuje całe drewno, a w pokoju kąpielowym mamy analogiczne rozwiązanie. Biały element na suficie to świecący sufit napinany, który w dzień tworzy jedność ze ścianą, a w nocy daje nam klimatyczne oświetlenie. Dodatkowo za umywalką znajduje się ukryta toaleta oraz prysznic.

 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!