REKLAMA

Bogusław Barnaś wśród najlepszych architektów!

Mariusz Golak | 02 lip 2014 10:02 0

Polska pracownia BXBstudio Bogusława Barnasia znalazła się w gronie 20 najlepszych młodych firm projektowych z całego świata według magazynu „Wallpaper”. To pierwsza pracownia polska w tym zestawieniu od 2011 roku. Zobacz najlepsze projekty Bogusława Barnasia.

Pracownia BXBstudio powstała w grudniu 2009 roku jako owoc wieloletnich doświadczeń, które Bogusław Barnaś zdobywał w Polsce, Anglii oraz Szkocji. Praca w tak znanych biurach, jak Foster and Partners, Make Architects czy Ingarden-Ewy Architekci, dała mu nie tylko wiedzę, ale także szereg pomysłów, które postanowił wykorzystać w ramach samodzielnej działalności. Obecnie pracownia BXBstudio podejmuje działania z zakresu urbanistyki, architektury, sztuki, designu, grafiki oraz publicystyki. 

Ważnym źródłem inspiracji Bogusława Barnasia są rodzime tradycje, w tym styl zakopiański i drewniana architektura sakralna. Motywy zaczerpnięte z polskiej kultury umiejętnie przetwarzane są w nowoczesny design. Poza tym BXBstudio kładzie duży nacisk na relacje człowieka z naturą, co w sposób szczególny przekłada się na charakter kreowanej przestrzeni – formę wnętrz, budynków i układów urbanistycznych. 

Doświadczenie zawodowe Bogusława Barnasia obejmuje prace nad obiektami o różnej skali, poczynając od niewielkich domów jednorodzinnych po spektakularne obiekty, takie jak The Walbrook (Foster and Partners) – zrealizowany budynek biurowo-handlowy w centrum Londyńskiego City, Esprit edc Headquarters (Make Architects) – wyłoniony w międzynarodowym konkursie jako zwycięski projekt siedziby głównej niemieckiego koncernu odzieżowego w Ratingen, Pier One (Make Architects) – energooszczędny budynek biurowo-usługowy zlokalizowany w portowej dzielnicy Edynburga, Muzeum Historii Polski (Ingarden & Ewy Architekci przy współpracy z Arata Isozaki) – konkurs architektoniczny pod patronatem Międzynarodowej Unii Architektów – UIA, Bayer Aspirin (Ingarden & Ewy Architekci przy współpracy z AiB Agiplan Integrale Bauplanung) – koncepcja rozbudowy siedziby firmy Bayer w Warszawie.

1 komentarz. Skomentuj!