REKLAMA

Brick Award – zobacz laureatów konkursu architektonicznego

ps | 13 marz 2015 10:41 0

We wtorek, 10 marca ogłoszono zwycięzców drugiej, polskiej edycji konkursu Brick Award. Siedem ceramicznych obiektów oraz dwa projekty, przygotowane przez studentów architektury, otrzymały statuetki i wyróżnienia.

Wybrane obiekty po raz kolejny udowodniły, że polska architektura nie zwalnia i w przeciągu ostatnich dwóch lat powstało wiele znakomitych, ceramicznych realizacji, które będą reprezentować nasz kraj w międzynarodowej odsłonie konkursu.

Konkurs Brick Award, został zainicjowany w 2004, by pokazać, że tradycyjny w postrzeganiu materiał jakim jest ceramika, idealnie wkomponowuje się również we współczesną architekturę i doskonale radzi sobie z wyzwaniami, przed jakimi obecnie stają architekci.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest firma Wienerberger. W 2013 roku wystartowała polska edycja Brick Award, która pozwoliła na szeroki przegląd krajowych, ceramicznych realizacji i promocję nieszablonowych rozwiązań architektonicznych w ramach konkursu, zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.

We wtorek, 10 marca odbyło się rozstrzygnięcie Brick Award 2015, do którego zgłoszono prawie 70 obiektów i projektów.

  • Klaudia Głowacka, Dyrektor Marketingu w firmie Wienerberger

    Po raz drugi, zaprosiliśmy znakomite grono ekspertów z branży architektonicznej, które wyłoniło najlepsze, ceramiczne obiekty, zbudowane po 1 stycznia 2013 roku. Ilość nadesłanych prac konkursowych oraz ich poziom pozwoliły na wyłonienie czwórki zwycięzców i przyznanie pięciu wyróżnień. Wszystkie obiekty są przykładem na to, że ceramika jest materiałem ponadczasowym i świetnie sprawdza się zarówno w budownictwie jednorodzinnym, wielorodzinnym, jak i na dużych obiektach użytku publicznego. Obiekty prezentowane w ramach konkursu to także potwierdzenie jak plastycznym materiałem jest ceramika i jak doskonale sprawdza się na nowoczesnych architektonicznych formach, nadając budynkom niepowtarzalny styl.

Nagrody i wyróżnienia przyznawało Jury, w składzie: prof. dr hab. arch. Ewa Kuryłowicz, arch. Ryszard Jurkowski, arch. Maciej Miłobędzki, arch. Grzegorz Stiasny, Ewa P. Porębska, Piotr Sarzyński, dziennikarz tygodnika „Polityka”, Grzegorz Piątek, krytyk architektury.

Zapraszamy do obejrzenia galerii nagrodzonych obiektów. 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!