REKLAMA

Brodie Neill gwiazdą pierwszego dnia Arena Design 2014!

| 17 lut 2014 23:10 0

Australijski projektant, Brodie Neill, jest najjaśniejszą gwiazdą pierwszego dnia Arena Design 2014. Jego prelekcja odbędzie się dziś, 18 lutego br., na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy o godz. 13 do pawilonu 5 (scena Forum).

Brodie Neill urodził się 35 lat temu w Australii. W 2002 roku ukończył studia na Uniwersytecie Tasmańskim. Naukę kontynuował w Stanach Zjednoczonych w Rhode Island School of Design. Jego prace szybko stały się rozpoznawalne na arenie międzynarodowej. W 2008 roku znalazł się w rocznym raporcie magazynu "Time", opisującego 100 najbardziej wpływowych projektantów. Obecnie jego pracownia mieści się w Londynie.

Furtkę do międzynarodowej sławy otworzyły mu ostatnie targi w Mediolanie, podczas których zainteresowanie zwiedzających wzbudziły produkty marki Made in Ratio. Wśród nich znalazły się m.in. stół o nazwie Supernova, w całości odlany z aluminium pochodzącego z recyklingu, zachwycający wyjątkowo prostym, a jednocześnie niezwykle rzeźbiarskim kształtem, a także krzesło i leżak Cowrie, których fantazyjny kształt został zainspirowany formą muszli. Te ostatnie stanowią udany przykład łączenia ręcznej roboty z obróbką cyfrową.

Produkty efektowne wizualnie i bardzo rzeźbiarskie, w których kluczową rolę odgrywają symetria i cyfrowa obróbka - tak o produktach marki Made in Ratio wypowiadał się Johnny Tucker, redaktor naczelny czasopisma "Blueprint", traktującego o architekturze i designie, wydawanego w Wielkiej Brytanii od 1983 roku.

Z kolei Henrietta Thompson, redaktorka "Wallpaper", podkreślała, że Brodie Neill łączy warsztatową innowacyjność z masową produkcją wysokiej jakości. Kompromis w tym przypadku nie jest konieczny, bowiem procesy produkcyjne dopasowywane są do wizji.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!