REKLAMA

Budma 2015 – uroczyste otwarcie Targów i wręczenie Złotych Medali MTP

ps | 11 marz 2015 07:36 0

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2015 to 24 edycja tych targów budowlanych w Polsce. Pierwszego dnia miało miejsce uroczyste otwarcie oraz wręczenie nagród, złotych medali MTP za innowacyjność produktową oraz produkcję za pośrednictwem nowoczesnych technologii.

Na spotkaniu inaugurującym wydarzenie byli obecni między innymi przedstawiciele branży, politycy, biznesmani.

  • Tomasz Kobierski, wiceprezes zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich

    Jest to najważniejsze wydarzenie branży budowlanej w tej części Europy, od wielu lat tradycję buduje to, że wszyscy którzy mają jakikolwiek związek z budownictwem, przyjeżdżają tu do Poznania, żeby przez cztery dni debatować, rozmawiać o tym co najważniejsze w branży, jaka jest przyszłość branży, jakie są nowe materiały i ich technologie. Chciałbym serdecznie podziękować, za objęcie tego wydarzenia patronatem Ministerstwa Gospodarki i Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Wszystkie najważniejsze organizacje branżowe działające przy targach współpracując z nami tworzą program merytoryczny tego wydarzenia w postaci kongresów, konferencji, spotkań pokazowych. Dzisiaj Targi to ponad 1000 wystawców z blisko 40 krajów na świecie. Spodziewamy się, że podczas 4 dni targowych odwiedzi Targi blisko 50 tysięcy osób. Targi skierowane są do 4 grup, które podkreślamy: architekci, ludzie związani z handlem, generalni wykonawcy – deweloperzy oraz wykonawcy – rzemieślnicy. Każda z tych branż ma przygotowany oddzielny program wydarzeń. Dla architektów przygotowaliśmy bardzo bogaty program forów, Strada di Architettura – czyli ścieżka nowości targowych, spotkanie z Alberto Veiga, architektem i projektantem Opery w Szczecinie. Dla studentów i młodzieży przygotowaliśmy specjalny program, bo wartość profesjonalnego pracownika w tej branży jest doceniana.
  • Ryszard Gruda, Prezes Krajowej Rady Izby Architektów RP

    Od 4 lat współpracujemy z targami poznańskimi, staramy się uatrakcyjnić wydarzenie jakim jest Budma. Zapraszamy specjalnych gości zagranicznych, architektów z Ukrainy, Polski. Zapraszamy na wykłady, prelekcje, dyskusje, udział w targach studentów szkół wyższych o profilu artystycznym, wszystko po to by zachęcić jak największą liczbę architektów do Targów. Uważamy, że szczególnie młode pokolenie powinno się integrować ze środowiskiem inżynierów budownictwa, inwestorów, deweloperów itd.

    0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!