REKLAMA

Budynek Warsaw Spire otrzymał nagrodę „Green building of the Future”

ps | 02 lis 2015 09:35 0

Warsaw Spire zwyciężył w kategorii Best Office Development of the Year w konkursie EuropaProperty CEE Investment & Green Building Awards. Kompleks biurowy realizowany przez Ghelamco otrzymał prestiżową statuetkę „Green building of the Future”.

Nagrody EuropaProperty CEE Investment & Green Building Awards 2015 zostały wręczone już po raz piąty. Uroczysta gala odbyła się 29 października w Hotelu Intercontinental w Warszawie. Zwycięzców konkursu wybrało międzynarodowe jury – specjaliści rynku nieruchomości z regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Warsaw Spire został nagrodzony statuetką „Green building of the Future” w kategorii Best Office Development of the Year.

Atutem projektu są pionierskie rozwiązania technologiczne, do tej pory nie stosowane w inwestycjach biurowych w Polsce, takie jak na przykład system nowoczesnych wind double deck. Dla zmotoryzowanych deweloper przeznaczył rozległe podziemia kompleksu, tworząc pięciopoziomowy parking na 1 300 samochodów. Dla rowerzystów przewidziano oddzielną rampę i odpowiednią infrastrukturę: parking, szatnie i prysznice.

Warsaw Spire został także doceniony za unikalność koncepcji i niestandardowe podejście do aranżowania przestrzeni wokół inwestycji komercyjnych. W ramach kompleksu powstaje nowa, integralna przestrzeń miejska – plac Europejski. Będzie to pierwszy w najnowszej historii Warszawy tak duży i spójnie zaprojektowany plac łączący funkcje publiczne i biznesowe, który dodatkowo przywróci mieszkańcom Warszawy niedostępny przez lata teren. Do stworzenia projektu placu Europejskiego Ghelamco zaprosiło pracownię Wirtz International Landscape Architects – światowej sławy architektów z Belgii, którzy w swoim dorobku mają tak znakomite realizacje jak ogrody Pałacu Elizejskiego, Jardin du Carrousel w Ogrodach Tuileries w sercu Paryża, czy Jubilee Park w londyńskim Canary Wharf.

Warsaw Spire, poza symbolem nowoczesności i funkcjonalności, jest odzwierciedleniem najwyższej klasy architektury, która jest dziełem belgijskiej pracowni architektonicznej M. & J-M. Jaspers – J. Eyers & Partners.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!