REKLAMA

Christian de Portzamparc zaprojektował butik w Seulu

mg | 14 gru 2015 11:31 0

Słynny francuski architekt, Christian de Portzamparc, laureat Nagrody Pritzkera za rok 1994, zaprojektował pierwszy samodzielny butik Diora w Korei. Aranżacja wnętrz to efekt pracy Petera Marino. "House of Dior" w Seulu to największy azjatycki salon tej marki.

"House of Dior" to budynek 6-piętrowy, w którym - obok pomieszczeń przeznaczonych na tradycyjne ekspozycje (są tam oferowane między innymi kolekcje odzieżowe, biżuteria, obuwie tej marki) - znalazło się również miejsce dla VIP-ów i strefa relaksu. Zlokalizowany w samym sercu Seulu, w luksusowej dzielnicy, butik przyciąga wzrok oryginalną formą. Inspiracją dla jego bryły były kreacje sygnowane marką Dior. 

Pragnąłem stworzyć budynek, który prezentowałby markę Dior i skłaniał do refleksji nad pracami Christiana Diora. Dlatego chciałem, żeby powierzchnie płynęły, jakby zostały wykonane z miękkiej, białej bawełny. Powierzchnie, które wznoszą się ku niebu i falują, jakby pozostawały w ruchu, wykonane są z "muszli" formowanych z włókna szklanego, powstałych z rzemieślniczą precyzją. Na tle czworokątnych budynków dopasowanych do prostych linii alei, budynek wyróżnia się niczym olbrzymia rzeźba złożona w hołdzie Diorowi, zapraszając wszystkich do wejścia do środka. Wejście, gdzie spotykają się dwie "muszle", jest czymś w rodzaju współczesnego łuku, w którym dwie metalowe, rozsuwające się siatki stają się metaforą odzieżową - mówi Christian de Portzamparc.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!