REKLAMA

Chromoterapia w łazience. Poznaj moc leczenia kolorem

Marta Pancewicz | 16 paź 2017 14:01 0

Już w starożytnych Indiach, Egipcie i Chinach wierzono w terapeutyczną moc kolorów i to właśnie tam swój początek wzięła chromoterapia, czyli metoda leczenia kolorem. Przez kolejne wieki badano ją i udoskonalano, starając się wykorzystać jej dobre działanie na człowieka, a zwłaszcza kojący wpływ na jego samopoczucie. Dziś chromoterapia stała się inspiracją dla łazienki, idealnie wpisując się w  oczekiwania związane z wanną.

Coraz częściej myśląc o własnej łazience, oczekujemy rozwiązań, które umożliwiają nam skuteczny odpoczynek, zwłaszcza po długim tygodniu pracy. Każdy, kto wybiera do swojego domu wannę, myśli o niej w kategorii chwili dla siebie, niezależnie od kształtu, wielkości i zastosowanych w niej rozwiązań. To się właściwie nie zmieniło od lat. To, co uległo zmianie na pewno to możliwości oraz zastosowane technologie, które dziś z wanny robią prywatną strefę komfortu i to we własnych czterech kątach.

Przyjemna terapia

Chromoterapia to nie tylko coś miłego dla oka, towarzyszące kąpieli. Barwy światła wpływają na naszą psychikę i wywołują określone doznania. Wspomagają procesy leczenia, m.in. nerwobóli, migreny czy depresji. To przyjemna terapia łagodząca nerwy i poprawiająca ogólne samopoczucie. W czasach starożytnych w kolorach upatrywano boską moc, która pozwalała utrzymać wewnętrzną energię w organizmie. Kolorom przypisywano też określone znaczenia. Do dziś z przyjemnością patrzymy na zjawisko tęczy, które postrzegane jest jako dobry znak, zwiastujący koniec burzy. A właśnie z barwami tęczy  spotkamy się w naszej łazience. Otoczymy się kolorem czerwonym, który zwiększa poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie. Zanurzymy w pomarańczowej barwie, dającej większą energię i łagodzącą depresję i smutek. Z kolei kolor żółty wprawi nas w dobry nastrój, wspomoże pamięć i wzmocni nasz system nerwowy. Mamy też do dyspozycji barwę niebieską, która uspokaja, zmniejsza apetyt i odmładza skórę. A także fioletową, która odbuduje nas psychicznie i wesprze leczenie chorób układu chłonnego. Tę paletę zamyka kolor biały, redukujący stres i regulujący tętno, ciśnienie krwi oraz oddech.

Chromoterapia w wannach Excellent

W zasadzie każdą wannę do zabudowy produkowaną przez Excellent możemy wyposażyć w chromoterapię 4, 6 lub 8-diodową. Nowoczesne i energooszczędne diody rozmieszczone są w kilku punktach, równomiernie oświetlając całą wannę, co wywołuje lepsze efekty wizualne i terapeutyczne. Stwarza to świetny nastrój w łazience podczas kąpieli, włączając w to humory najmłodszych, dzieci uwielbiają zabawę kolorami. Barwy zmieniają się dzięki specjalnie zaprojektowanym programom światłoterapii. Do ich obsługi używamy sterownika znajdującego się w estetycznym panelu dotykowym. Możemy też swobodnie regulować natężenie i barwy oświetlenia. Istotne jest także to, że diody są całkowicie płaskie i prawie niewidoczne. Chromoterapia Excellent zastosowana w jedynym takim rozwiązaniu w wannie wolnostojącej (system MIRAGE LIGHT) charakteryzuje się ponadto pięknymi i intensywnymi kolorami uzyskanymi dzięki nowoczesnym diodom RGB Power LED. 

Mirage +. Chromoterapia w wannach  wolnostojących

Chromoterapię możemy też zastosować w wannie wolnostojącej Mirage + dzięki systemowi MIRAGE LIGHT, który jest sterowany pilotem.To jedyne tego typu rozwiązanie na rynku polskim. Mamy w tym wypadku do dyspozycji 6-punktową chromoterapię z niezależnie sterowanymi diodami. System pozwala nam wykorzystać trzystopniową regulację jasności, uruchomić trzy automatyczne programy chromoterapii, a także cieszyć się różnymi jej efektami. A wszystko to możemy zrobić za pomocą prostego w obsłudze pilota.

 

 

 

 

 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!