REKLAMA

Co 4 Polak korzysta z usług projektanta wnętrz - badania

ps | 02 kwi 2015 11:40 0
Nowoczesny w stylistyce system Loft. Fot. Szynaka Meble

Jak pokazują wyniki badania „Mój Dom” przeprowadzonego przez Westwing Home & Living, Polacy – pragnąc stworzyć w swoich czterech kątach niepowtarzalny klimat – coraz chętniej korzystają z usług projektantów wnętrz.

Jeszcze do niedawna urządzając mieszkanie najczęściej szukaliśmy inspiracji wśród gotowych propozycji wnętrz, które można znaleźć w popularnych sklepach i dyskontach meblarskich. Obecnie jednak marzymy o mieszkaniu, które będzie jednocześnie funkcjonalne, oryginalne i ponadczasowe.

Jak pokazują wyniki badania przeprowadzonego przez Westwing Home & Living 39% badanych, którzy skorzystali z usług projektanta wnętrz, powierzyło specjaliście aranżację całego domu lub mieszkania. Planując wygląd poszczególnych pomieszczeń, pomocy eksperta poszukujemy najczęściej w przypadku łazienki (38%) lub kuchni (37%), czyli wnętrz, w których kluczową rolę odgrywa funkcjonalność.

 • Przemysław Kowalewski, założyciel i dyrektor generalny Westwing Polska

  Inwestując w budowę wymarzonego domu, decydując się na remont lub kupując nowe mieszkanie, chcemy mieć pewność, że dobrze zainwestujemy wydane pieniądze. Dotyczy to również aranżacji przestrzeni wewnątrz domu czy mieszkania. Z jednej strony marzymy o wnętrzu, które nie będzie prostym odwzorowaniem mody i trendów, z drugiej strony – jesteśmy coraz bardziej zabiegani, a aranżacja wnętrz to proces czasochłonny i wymagający.
   
  Zamiast odwiedzać kolejne sklepy w poszukiwaniu poszczególnych elementów wyposażenia i narażać się na konieczność ich wyboru spośród różnych ofert rynkowych, wolimy powierzyć to zadanie specjaliście, który zna aktualną ofertę producentów i jest na bieżąco informowany o wszelkich nowościach. Coraz częściej oczekujemy od projektanta kompleksowej usługi – stworzenia pomysłu na wnętrze, znalezienia odpowiednich materiałów, nadzoru nad wykończeniem mieszkania. Przy projektowaniu małych wnętrz, jakimi są zazwyczaj łazienki, potrzeba dużej precyzji, gdyż tu znaczenie ma każdy centymetr.
   
  Aby łazienka była jednocześnie funkcjonalna i estetyczna trzeba odpowiednio zaplanować przestrzeń i rozmieścić wszystkie urządzenia. Kuchnia z kolei jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu, centrum życia rodzinnego i towarzyskiego. Każdego dnia spędzamy w niej dużo czasu. Dlatego chcemy, by była ona dopasowana do naszych potrzeb, zapewniała komfort i wygodę. Projektowanie kuchni nie należy do łatwych zadań, ponieważ – podobnie jak w przypadku łazienki – na niewielkiej na ogół powierzchni musimy zmieścić wiele rzeczy, przede wszystkim sprzęt AGD, który zawsze zajmuje sporo miejsca.

Polacy podczas aranżacji wnętrz zaczynają otwierać się na nowe, odważniejsze pomysły, szukają niestandardowych rozwiązań, wyszukanych materiałów, odważniejszych kolorów. Coraz większą wagę przywiązują do szczegółów, myślą o przemyślanej dekoracji. Chcąc stworzyć miejsce idealne, które będzie odpowiadało ich potrzebom i wyobrażeniom, coraz częściej decydują się wydatek związany z zatrudnieniem architekta wnętrz. Jak pokazują wyniki sondażu przeprowadzonego przez Westwing Home & Living niemal 30% rodaków jest zdania, że piękne urządzenie mieszkania musi dużo kosztować. 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!