REKLAMA

„Design of the Year”; wystawa w Muzeum Designu

mg | 28 sie 2015 14:00 0

Do 31 marca 2016 roku w londyńskim Muzeum Designu można oglądać projekty nominowane do ostatniej edycji konkursu „Design of the Year”. Wśród 76 realizacji zgłoszonych do 6 kategorii znalazła się także Filharmonia Szczecińska (w kategorii „architektura”).

„Design of the Year” to konkurs, w którym nagradzane są projekty oryginalne, wytyczające nowe kierunki rozwoju swoich branż, łączące walory wzornicze z funkcjonalnością. W tym roku jurorzy pod przewodnictwem Anisha Kapoora do ścisłego finału nominowali 76 spośród wszystkich zgłoszonych projektów. Zwycięzcą okazał się… mikroczip połączony z ludzkimi komórkami, który został stworzony przez Donalda Ingbera i Dana Dongeun Huh z Uniwersytetu w Harvardzie.

„Zwycięski projekt jest świetnym przykładem tego, jak w jednym projekcie mogą połączyć się wszechstronna wiedza i know-how z wielu dyscyplin. Jego zwycięstwo w konkursie „Design of the Year” wskazuje na dążenie do tego, żeby nagrody w dziedzinie designu znacząco oddziaływały na społeczeństwo, teraz i w przyszłości" – mówi Gemma Curtin, kurator wystawy. Projekt mikroczipa został zgłoszony przez Paola Antonellego z nowojorskiego Musem od Modern Art.

Wśród 15 projektów zgłoszonych do kategorii „architektura” znalazła się Filharmonia Szczecińska (proj. Fabrizio Barozzi i Alberto Veiga). Wystąpiła ona w bardzo zacnym gronie, obok między innymi budynku uniwersyteckiego UC Innovation Center (proj. Elemental), brazylijskiego centrum sportowego Arena do Morro (proj. Herzog & De Meuron), domu zbudowanego z pustynnego piasku Desert Courtyard House (proj. Wendell Burnette Architects), nowej galerii sztuki zaprojektowanej dla Fundacji Louis Vouitton (proj. Gehry Partners), nowoczesnego muzeum Long Museum West Bund (proj. Atelier Deshaus) czy apartamentowca z wiszącymi ogrodami w Central Parku (proj. Ateliers Jean Nouvel).

Jednocześnie do 25 sierpnia br. trwało głosowanie na najlepsze projekty 2015 roku, w którym mogli wziąć udział wszyscy miłośnicy designu. Jego wynik poznamy podczas najbliższej edycji „London Design Festival”.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!