REKLAMA

Design Senza Limiti - poznaliśmy włoskie spojrzenie na współczesną architekturę wnętrz

Źródło: VOX | 03 lis 2014 13:35 0

Przybyli do Poznania architekci spotkali się 24 października br. w Concordia Design, aby wysłuchać wykładów dotyczących roli kolorów we współczesnym projektowaniu. Goście mieli także okazję przyjrzeć się z bliska realizacjom mediolańskiego studia projektowego Matteo Nunziati, powstającym w wielu krajach Europy, Ameryki i Azji.

Na zaproszenie trzech wiodących firm z branży wykończenia wnętrz: Mardom, OIKOS oraz Drzwi i podłogi VOX, architekci i projektanci wnętrz wzięli udział w konferencji dotyczącej zagadnień roli koloru we współczesnym projektowaniu, przedstawionych z punktu widzenia jednego z najbardziej rozpoznawalnych włoskich biur projektowych na świecie.

Studio realizujące prestiżowe projekty form architektonicznych i wnętrz luksusowych hoteli, SPA oraz prywatnych willi, reprezentowane było przez Dinah Wille Nunziati, pełniącą funkcję dyrektora zarządzającego. Dinah Nunziati godnie zastępowała męża, którego nieobecność wyjaśniła na samym początku konferencji.

Kilkanaście miesięcy temu Studio Matteo Nunziati zostało wybrane spośród wielu światowych biur architektonicznych do zaprojektowania nowoczesnych, luksusowych wnętrz Trump Tower Pune w Indiach. Obowiązki związane z tą prestiżową inwestycją należącą do Donalda Trumpa niespodziewanie zatrzymały Matteo Nunziati w Miami.

Kolor, światło, inspiracja – włoskie impresje na temat projektowania
Dinah Nunziati poprowadziła wykład, którego głównym tematem były kolory oraz rola oświetlenia w nowoczesnych wnętrzach. Na konkretnych przykładach realizacji swojego biura, Dinah opowiadała o chwytach, jakie stosują projektanci, by uzyskać zamierzony efekt w przestrzeniach użyteczności publicznej, prywatnych apartamentach, intymnych salonach łazienkowych i innych wnętrzach, z których każde charakteryzuje się właściwą sobie atmosferą.

Zdradzając kulisy swojej pracy, Dinah opowiadała także o Italii, jej inspirujących krajobrazach i niepowtarzalnym klimacie, który stanowi dla projektantów niekończące się źródło nowych bodźców. Opowiadając o projektach powstających w Chinach, Dubaju, Katarze, Kuwejcie i innych miejscach na świecie, projektantka podkreślała znaczenie użycia materiałów, faktur, kolorystyki zaczerpniętych z lokalnych krajobrazów i kultury. – Dobre wnętrze to nie tylko kwestia dobrego projektu. Gdy jedziesz do Chin, nie chcesz się czuć jak we Włoszech, w projekcie zawsze trzeba uwzględnić jego otoczenie – komentowała swoją pracę.

Kolor i struktura w architekturze zrównoważonej
Drugi wykład poprowadziła Vicky Syriopoulou, projektantka kolorów i faktur firmy OIKOS. Filozofia OIKOS, międzynarodowej firmy produkującej farby i tynki strukturalne, z siedzibą we Włoszech, opiera się na założeniach ekologicznych. Opowiadając o projektowaniu kolorów, Vicky Syriopoulou uchyliła architektom kulisy pracy w fabrykach OIKOS, opowiadając o kolejnych etapach produkcji, wynikających każdorazowo z idei poszanowania przyrody. W trakcie wykładu, ekspert firmy OIKOS tworzył próbki kolorów i tekstur, o których opowiadała projektantka. Na zakończenie panelu wykładowego, architekci mieli okazję obejrzeć i dotknąć wszystkich próbek będących jednym z przedmiotów wypowiedzi projektantki.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!