REKLAMA

Designerski czerwiec na Śląsku. Program imprezy

Mariusz Golak | 24 maj 2014 12:16 0
shutterstock_114454435.jpg

Od początku czerwca aż do końca miesiąca w sześciu śląskich miastach – Wrocławiu, Opolu, Katowicach, Gliwicach, Cieszynie i Dobrodzieniu – odbywać się będą imprezy w ramach "Śląskiego Czerwca Projektowego 2014". Jego celem jest udowodnienie, że design potrafi zmieniać rzeczywistość.

"Śląski Czerwiec Projektowy 2014" to wspólna inicjatywa 8 lokalnych insytutucji działających w obszarze wzornictwa i sztuki. Są to: Dobroteka, Zamek Cieszyn, Akademie Sztuk Pięknych we Wrocławiu i w Katowicach, Wydział Architektury Politechniki Śląskiej, Instytut Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu oraz Galeria Wnętrz Domar we Wrocławiu. W tej sytuacji hasło patronujące wydarzeniu mogło brzmiać tylko w jeden sposób – "Design jednoczy". 

W programie imprezy znajdują się liczne wystawy, prezentacje, warsztaty, konkursy, pokazy filmów, wykłady, a nawet plener rzeźbiarski. Obok projektów znanych już mieszkańcom Śląska, takich jak choćby "Śląska Rzecz", "Noc Designu", "Dobry Tydzień Projektanta" czy "Wizja Wypoczynku", będą miały miejsce również nowe inicjatywy. Są one adresowane do szerokiej grupy odbiorców: producentów zainteresowanych usługami projektowymi, architektów wnętrz, projektantów, grafików, studentów kierunków artystycznych i projektowych z całej Polski.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.czerwiecprojektowy.pl.

Program "Śląskiego Czerwca Projektowego 2014":

9.05-1.06.2014 r. – Książka dobrze zaprojektowana „Zacznijmy od dzieci”; Galeria ASP w Katowicach Rondo Sztuki
Wystawa projektów książek zrealizowanych przez studentów uczelni artystycznych, przeznaczonych dla najmłodszych czytelników. W konkursie swoje nagrody i wyróżnienia przyznaje jury ekspertów, jury dziecięce oraz wydawcy książek dla dzieci.

1.06.2014 r. – Warsztaty dla dzieci „Zrób mebel dla swojego pupila”; Dobroteka (Dobrodzień)
Warsztaty, podczas których dzieci w wieku 10-13 lat z przygotowanych podzespołów konstruują szkielet, następnie montują wyściełające elementy tapicerowane i wykańczają pokryciem skórzanym, tworząc legowisko dla psa lub kota.

1.06.2014 r. – „Dzieci w Zamku/Stwórz miasto swoich marzeń”; Zamek Cieszyn

2-23.06.2014 r. – Konkurs „Sweet focia z Dobrym Designem”
Otwarty konkurs fotograficzny organizowany przez Wydział Architektury Politechniki Śląskiej. Celem konkurs jest promowanie ciekawych miejsc znajdujących się na terenie Śląska i zdarzeń tworzących „Śląski Czerwiec Projektowy 2014”.

4-18.06.2014 r. – Plener rzeźbiarski „Najszlachetniejsza forma przetworzenia drewna”; Dobroteka (Dobrodzień)
Wydarzenie kulturalno-naukowe w postaci pleneru rzeźbiarskiego z udziałem artystów rzeźbiarzy oraz przedstawicieli branży meblarskiej. Zamierzeniem organizatora jest stworzenie klimatu na wykorzystywanie rzeźbiarskich form w aranżacji wnętrz użytkowych poprzez ich eksponowanie, promocję i dystrybucję.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!