REKLAMA

Deski kompozytowe RELAZZO – piękne jak drewno, mocne jak polimer

REHAU | 30 marz 2018 13:42 0

Deski w szerokim wyborze barw i wzorów powierzchni, łatwe w montażu i trwałe latami. Takie, które mimo deszczu i słońca zachowują wciąż taką samą świeżość koloru. Do tego bezpieczne, bo bez drzazg i antypoślizgowe. Znacie je? Na pewno słyszeliście o nich: oto deski kompozytowe RELAZZO – technologia, która w wielu krajach już jest w czołówce najczęściej wybieranych rozwiązań budowlanych.

Tajemnicą sukcesu desek kompozytowych są dwie główne zalety – niewiarygodna trwałość i wygląd autentycznego drewna. Dzięki nim zwyciężają z klasycznymi deskami, płytkami czy kamiennymi imitacjami drewna.

Jednym z podstawowych zastosowań desek kompozytowych jest taras. Wiemy, że prawie każdy materiał użyty do jego budowy po prostu się zużywa. Deski blakną pod wpływem słońca, wiatru, deszczu czy śniegu, zacierają się wskutek szurania butami, przesuwania krzeseł, pękają pod wpływem nóżek grilla. Odporne na te działania są deski kompozytowe. Z nimi tarasom nie zaszkodzi ani natura, ani codzienna eksploatacja. A podkreślmy, że obok tarasów deski RELAZZO kierowane są na balkony, podesty, brzegi przydomowych basenów i piaskownic, jednym słowem – na elementy małej przydomowej architektury, która dostarcza nam sporo przyjemności.

Już na etapie projektu i doboru materiału, deski te dają dużą swobodę kreowania. Są dostępne w pięciu wariantach wykończenia, w trzech szerokościach i w sporej palecie kolorów. Można więc dzięki nim zaprojektować niepowtarzalny taras, na którym będziemy wypoczywać z przyjemnością – i to nie tylko latem, ale również w pierwszych promieniach wiosennego słońca. A że do wyboru mamy wersje puro, finello, naturo, coro i calmo, każda różniąca się od pozostałych wyglądem, wielkością, paletą kolorów – to możliwości aranżacyjne są nieograniczone.

Taras kompozytowy RELAZZO - zobacz film

Deski kompozytowe RELAZZO wykonane są z kompozytu RAUWOOD, co sprawia, że są trwałe i każdego dnia wyglądają tak, jakby dopiero co zostały rozpakowane i zamontowane. Nie starzeją się, a tym samym nie trzeba ich po zakończeniu sezonu ich konserwować, czy wręcz uzupełniać i naprawiać – co wymaga czasu oraz dodatkowych środków finansowych. Do bieżącej troski o ich wygląd wystarczy tylko raz na jakiś czas pozamiatać taras, czy umyć wodą, nawet za pomocą myjki wysokociśnieniowej. Nic więcej! Raz położone służą nam latami, niezależnie od tego, czy na taras wejdziemy raz na miesiąc, czy prawie codziennie rozstawiamy na nim krzesełka i stolik do kawy, nie mówiąc już o regularnych imprezach przy grillu.  

Pora już na drugi wielki atut tych desek. Choć wyglądają, jakby wycięto je w tartaku z bloków klasycznego drewna, to tak naprawdę nie muszą być co roku malowane, szlifowane, czy konserwowane olejami. Kompozyt drewniano-polimerowy łączy bowiem cechy obu swoich komponentów. Za autentyczny wygląd odpowiada ponad 50-procentowy udział drewna, ale za niesamowitą trwałość – polimer. W efekcie dostajemy materiał, który wygląda jak drewno, w dotyku przypomina drewno, pachnie jak drewno i jak drewno daje się obrabiać. Ale… jest nieporównywalnie trwalszy od drewna, nie blaknie na słońcu i deszczu, nie ma drzazg, a do tego nawet po oblaniu wodą nie jest śliski. Pełne bezpieczeństwo użytkowe jest zapewnione.

I jeszcze jedno. Do jego wyprodukowania nie ścina się ani jednego drzewa, a gdybyśmy po latach chcieli usunąć dotychczasowe deski kompozytowe i zamontować inny ich model, stare deski możemy wykorzystać jako biomasę. A polimery użyte w ich produkcji już pochodzą recyklingu opakowań PET. Systemy desek tarasowych RELAZZO są zatem w pełni przyjazne dla środowiska. Czas więc, by trafiły na Twój taras!

Sprawdź więcej na www.relazzo.pl

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!