REKLAMA

Dni Otwarte 4 Design Days - bliskie spotkania z architekturą i designem

Redakcja Archiconnect | 07 lut 2018 10:26 0
4DD2018_dni otwarte_do netu.png

Tomasz Pągowski podpowie, jak mieszkać modnie i wygodnie, Jimi Ogden pokaże, jak przywrócić życie starym przedmiotom, a Hugon Kowalski i Marcin Szczelina zaprezentują słynną wstawę „Let’s talk about garbage”. Dzieci będą mogły zaprojektować wymarzony plac zabaw, a dorośli wziąć udział w warsztatach tworzenia ogrodów w słoikach, skonsultować się z projektantami wnętrz i poszukać inspiracji na stoiskach kilkuset wystawców. Już za nieco ponad tydzień, 17 i 18 lutego br., w Katowicach Dni Otwarte 4 Design Days – gratka dla każdego, komu bliskie są architektura i design.

Redakcja magazynu Dobrze Mieszkaj zaprasza również na konsultacje z projektantami wnętrz
w ramach akcji „Urządź się z Dobrze Mieszkaj”. Projektanci podpowiedzą, jak urządzić mieszkanie lub dom, jak dobrać meble i kolory, powiększyć małą kuchnię czy odmienić niefunkcjonalną łazienkę. Wystarczy zabrać ze sobą rzut mieszkania lub domu, przygotować pytania i odwiedzić stoisko Publikatora.

Podczas tegorocznej edycji 4 Design Days na uwagę zasługują także prezentacje i debaty, które będą miały miejsce w Spodku. W sobotę (17 lutego) w centrum uwagi znajdzie się woonerf, czyli miejskie podwórko po śląsku. Prelegenci będą dyskutować o sztuce tworzenia ulic do zabawy
i odpoczynku, a także o tym, jak projektować przestrzeń miejską, by jej użytkownicy czuli się komfortowo i swobodnie.

Niedzielę (18 lutego) otworzy cykl wykładów o sukcesach śląskich projektantów. Zwiedzający będą mogli odbyć podróż w czasie po perłach katowickiej moderny. W prezentacjach i dyskusjach
o najcenniejszych przykładach katowickiego modernizmu wezmą udział historycy sztuki
i architekci.

4 Design Days dla szerokiej publiczności to również wiele wystaw i prezentacji pokazujących to, co
w polskiej architekturze i designie najcenniejsze, m.in.: „Design jest dla Ciebie” – wystawa absolwentów i studentów Wydziału Projektowego ASP Katowice w Spodku, wystawa Medusa Group, opowiadająca o najważniejszych realizacjach słynnego biura projektowego, czy też Architektura Roku Województwa Śląskiego – prezentująca wyróżniające się w skali kraju projekty śląskich architektów.

– Podczas 4 Design Days będzie można także zobaczyć wystawę, której tematem jest 8 z 13 wykonanych przez Kuryłowicz & Associates wieżowców, o wysokościach od 70 do 233 metrów. To ważny projekt, pokazujący, że budynki te nie są zamkniętymi, niedostępnymi wieżami
a "miastem w mieście", tworzącym tożsamość miejsc, w które zawitały – mówi Robert Posytek, redaktor naczelny propertynews.pl. – Cieszy nas także, że gościć będziemy w Katowicach nową odsłonę wystawy „Let’s talk about garbage”, projekt prezentowany wcześniej na głównej wystawie 15. Międzynarodowego Biennale Architektury w Wenecji oraz w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Jego autorzy, Hugon Kowalski i Marcin Szczelina, spróbują nas przekonać, że ekologia idzie w parze z projektowaniem – dodaje.

Organizatorzy 4 Design Days proponują bogaty program także dla najmłodszych gości. 4 Design Days oferuje dzieciom naukę poprzez zabawę w ramach warsztatów edukacyjnych
w różnych cyklach tematycznych, dopasowanych do kategorii wiekowych. Z myślą
o najmłodszych powstanie m.in. Strefa Dziecka Meisel, w której razem z animatorami mali designerzy zaprojektują swój wymarzony plac zabaw, będą rysować kredą na dużej ścianie, czy tworzyć budowle z klocków. Warsztaty dla dzieci odbywać się będą także na stoisku Roca Polska. Pod egidą Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP Katowice odbędą się warsztaty Archidzieci, które zaznajomią najmłodszych z podstawami architektury, urbanistyki i zawodu architekta, dając im jednocześnie przestrzeń do wyrażenia swoich emocji i pomysłów.
Pracownia FAAR zaprasza z kolei na zajęcia: „Mój familok – budowanie ulicy śląskiej” oraz „Bez granic” – warsztat o relacjach tego, co wewnątrz i na zewnątrz budynku.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!