REKLAMA

Domowe wcielenia betonu

BAUTECH | 11 kwi 2018 12:22 0

Betonowe posadzki dekoracyjne to rozwiązanie chętnie stosowane przez architektów i inwestorów. Tego typu podłogi postrzegane są jako funkcjonalne i designerskie. Sprawdź, które rozwiązanie będzie najlepiej pasowało do Twojego domu lub mieszkania.

Posadzki o niepowtarzalnej fakturze i kolorystyce można uzyskać wykorzystując jedną z trzech linii produktowych marki Bautech. W zależności od pożądanego efektu oraz charakteru inwestycji, przy wyborze „betonowej podłogi” pod uwagę warto wziąć mikrocement Creativo lub jedną z dwóch betonowych posadzek dekoracyjnych z linii Ultima lub Terrafloor.

Creativo - szerokie spektrum zastosowań

Do aranżacji mieszkań i domów szczególnie polecany jest mikrocement. Tą cienką powłokę dekoracyjną można wykorzystać nie tylko do wykończenia podłóg i ścian, ale także mebli oraz detali architektonicznych. W kuchniach i łazienkach mikrocement z powodzeniem zastąpi płytki ceramiczne. Creativo Baufloor sprawdzi się praktycznie w każdym mieszkaniu czy domu. 2-3 milimetrowa warstwa produktu nie dociąża stropu, a po aplikacji nie powstają różnice poziomów pomiędzy pomieszczeniami. Gotową posadzkę lub ciekawy efekt betonu na ścianie można uzyskać w zaledwie 3-4 dni.

Ultima - oryginalny efekt

Ze względu na wygląd i niepowtarzalną fakturę, betonowa posadzka Ultima polecana jest inwestorom oczekującym niebanalnego efektu. W zależności od sposobu wykończenia, powierzchnia może tworzyć efekt lustra lub być zupełnie matowa. Zastosowanie betonowej posadzki dekoracyjnej wykracza też daleko poza wnętrza utrzymane w stylu nowoczesnym i minimalistycznym. Posadzka wykonana przy wykorzystaniu Ultima Baufloor będzie współgrała z pomieszczeniem zaaranżowanym w stylistyce lat 60. i 70. Uniwersalny charakter oraz barwa czynią z niej także idealne tło dla skandynawskich mebli.

Terrafloor - wielki powrót lastryko

Jedna z najstarszych dekoracyjnych posadzek zwana lastrikiem lub terazzo znów zyskuje na popularności. Fakt ten potwierdza nie tylko wzrastająca ilość realizacji, ale również zestawienie trendów wnętrzarskich stworzone przez Pinterest. Z czego to wynika? Dekoracyjne, wielobarwne wylewki polerowane Terrafloor i micoTerrafloor (system z drobnym kruszywem) do złudzenia przypominają posadzki granitowe oraz marmurowe. Połyskliwa i elegancka powierzchnia świetnie komponuje się ze stylowymi meblami i klasycznymi wnętrzami.

Betonowe posadzki dekoracyjne to interesująca alternatywa dla paneli, podłóg drewnianych czy winylowych. Dodatkowym walorem jest ich łatwość utrzymania w czystości. Pielęgnacja takiej podłogi jest niezwykle prosta. Zwykle wystarczy umyć ją wykorzystując zwykłą chemię domową lub stosując specjalistyczne preparaty pielęgnacyjne, takie jak Baupur 500 Clean. Nie tylko doskonale myją one powierzchnię podłogi, ale dodatkowo wzmacniają strukturę lakieru stanowiącego warstwę wierzchnią posadzki. Co więcej, powierzchnia przez wiele lat użytkowania wygląda jak nowa, ponieważ wyróżnia się wysoką odpornością na zarysowania, promieniowanie UV oraz nie absorbuje cieczy.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!