REKLAMA

Drzwi wewnętrzne - warto postawić na kolor

POL-SKONE | 03 kwi 2018 09:50 0

Jedyny i niepowtarzalny charakter wnętrza uzyskujemy poprzez indywidualne skojarzenie kolorów, odpowiedniej gry świateł, faktur i detali. Mocny i charakterystyczny element w tej „układance” mogą stanowić drzwi wewnętrzne. Zdecydowane kolory coraz częściej wzbogacają minimalizm, do niedawna wszechobecny w projektowaniu wnętrz.

Projektanci dążą do stworzenia przestrzeni, w których mieszkańcy będą czuć się dobrze i komfortowo. Prostota form, brak ozdób i monochromatyczne barwy sprawiają, że wnętrza są chłodne i raczej mało przytulne. Dlatego w odważnych aranżacjach stonowanym szarościom oraz neutralnym bielom towarzyszą nasycone, żywe kolory, które przełamują monotonny, bezosobowy charakter pomieszczeń. Ożywiają na nowo przestrzeń, wprowadzając do niej indywidualny i przyjazny akcent.

Drugim środkiem wyrazu, który nadal chętnie wykorzystują projektanci, jest światło. To jego barwa i natężenie wpływa na nasz odbiór kolorów. Dobierając umiejętnie faktury i powierzchnie możemy stworzyć ciekawą grę świateł we wnętrzu. Malowane drzwi wewnętrzne firmy POL-SKONE, oferowane w odważnych tonacjach i oryginalnych strukturach powierzchni wniosą indywidualny, mocny akcent do nowoczesnych wnętrz.

Zobacz pełną ofertę drzwi POL-SKONE

Kolor dopasowany do osobowości

Dobierając kolorystykę pomieszczeń warto sugerować się nie tylko panującą modą czy gustem. Niezmiernie ważnym elementem kształtowania przyjaznego wnętrza jest dopasowanie poszczególnych barw do indywidualnych odczuć i charakteru mieszkańców. Kolekcja drzwi wewnętrznych firmy POL-SKONE daje nieograniczone możliwości kreowania charakteru pomieszczeń za pomocą nieszablonowych rozwiązań kolorystycznych i faktur. Modele dostępne są w bogatej gamie kolorów z palety RAL, od jasnych beży, błękitów i turkusów poprzez piaskowe odcienie żółci i brązy, aż po nasycone czerwienie, fiolety i zielenie. Modele w ciepłych odcieniach pastelowych z pewnością sprawdzą się w przestrzeniach dziennych, sprawiając, że będą się wydawały pełne pozytywnej energii. Barwy te najchętniej wybiorą osoby o romantycznym i spokojnym usposobieniu, dla których mieszkanie czy dom jest oazą wytchnienia dla zmysłów. W różnych odcieniach brązów i beżów ukojenie znajdą wszyscy ci, którzy poszukują bezpieczeństwa i stałości. Kolory można również zestawiać na zasadzie przeciwieństw, np. ościeżnica w kolorze szarym w połączeniu ze skrzydłem w kolorze pomarańczowym lub jasnozielonym. Takie wnętrze otrzyma mocno energetyczny wyraz, w którym z pewnością będą dobrze czuły się osoby o żywym i dynamicznym usposobieniu. W minimalistycznym, zdominowanym przez szarości pomieszczeniu zdecydowany kolor drzwi nabierze mocniejszego wyrazu i będzie przyciągać wzrok. Powinien zatem w przemyślany sposób komponować się z innymi dużymi płaszczyznami, jak ściana, na której są osadzone drzwi lub podłoga.

Wnętrze pełne światła

Istotną rolę w aranżacji nowoczesnych pomieszczeń pełni światło, decydujące o sposobie odbioru barw przez ludzkie zmysły. Ten sam kolor doświetlony w dzień przez promienie słoneczne i wieczorem przy pomocy lamp, potrafi tworzyć inne wrażenia estetyczne. Światło dzienne sprawia, że barwy wydają się żywsze i intensywniejsze. Dlatego też bardzo często w nowoczesnych projektach stosuje się stolarkę drzwiową z dużymi przeszkleniami, która doświetla wnętrza czyniąc je bardziej przestrzennymi, a dzięki temu przyjaznymi. Zastosowane w drzwiach szklenie pozwoli optycznie podwyższyć pomieszczenia, które nabiorą wyrazu wolności.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!