REKLAMA

Drzwi wewnętrzne - warto postawić na kolor

POL-SKONE | 03 kwi 2018 09:50 0

Jedyny i niepowtarzalny charakter wnętrza uzyskujemy poprzez indywidualne skojarzenie kolorów, odpowiedniej gry świateł, faktur i detali. Mocny i charakterystyczny element w tej „układance” mogą stanowić drzwi wewnętrzne. Zdecydowane kolory coraz częściej wzbogacają minimalizm, do niedawna wszechobecny w projektowaniu wnętrz.

Projektanci dążą do stworzenia przestrzeni, w których mieszkańcy będą czuć się dobrze i komfortowo. Prostota form, brak ozdób i monochromatyczne barwy sprawiają, że wnętrza są chłodne i raczej mało przytulne. Dlatego w odważnych aranżacjach stonowanym szarościom oraz neutralnym bielom towarzyszą nasycone, żywe kolory, które przełamują monotonny, bezosobowy charakter pomieszczeń. Ożywiają na nowo przestrzeń, wprowadzając do niej indywidualny i przyjazny akcent.

Drugim środkiem wyrazu, który nadal chętnie wykorzystują projektanci, jest światło. To jego barwa i natężenie wpływa na nasz odbiór kolorów. Dobierając umiejętnie faktury i powierzchnie możemy stworzyć ciekawą grę świateł we wnętrzu. Malowane drzwi wewnętrzne firmy POL-SKONE, oferowane w odważnych tonacjach i oryginalnych strukturach powierzchni wniosą indywidualny, mocny akcent do nowoczesnych wnętrz.

Kolor dopasowany do osobowości

Dobierając kolorystykę pomieszczeń warto sugerować się nie tylko panującą modą czy gustem. Niezmiernie ważnym elementem kształtowania przyjaznego wnętrza jest dopasowanie poszczególnych barw do indywidualnych odczuć i charakteru mieszkańców. Kolekcja drzwi wewnętrznych firmy POL-SKONE daje nieograniczone możliwości kreowania charakteru pomieszczeń za pomocą nieszablonowych rozwiązań kolorystycznych i faktur. Modele dostępne są w bogatej gamie kolorów z palety RAL, od jasnych beży, błękitów i turkusów poprzez piaskowe odcienie żółci i brązy, aż po nasycone czerwienie, fiolety i zielenie. Modele w ciepłych odcieniach pastelowych z pewnością sprawdzą się w przestrzeniach dziennych, sprawiając, że będą się wydawały pełne pozytywnej energii. Barwy te najchętniej wybiorą osoby o romantycznym i spokojnym usposobieniu, dla których mieszkanie czy dom jest oazą wytchnienia dla zmysłów. W różnych odcieniach brązów i beżów ukojenie znajdą wszyscy ci, którzy poszukują bezpieczeństwa i stałości. Kolory można również zestawiać na zasadzie przeciwieństw, np. ościeżnica w kolorze szarym w połączeniu ze skrzydłem w kolorze pomarańczowym lub jasnozielonym. Takie wnętrze otrzyma mocno energetyczny wyraz, w którym z pewnością będą dobrze czuły się osoby o żywym i dynamicznym usposobieniu. W minimalistycznym, zdominowanym przez szarości pomieszczeniu zdecydowany kolor drzwi nabierze mocniejszego wyrazu i będzie przyciągać wzrok. Powinien zatem w przemyślany sposób komponować się z innymi dużymi płaszczyznami, jak ściana, na której są osadzone drzwi lub podłoga.

Wnętrze pełne światła

Istotną rolę w aranżacji nowoczesnych pomieszczeń pełni światło, decydujące o sposobie odbioru barw przez ludzkie zmysły. Ten sam kolor doświetlony w dzień przez promienie słoneczne i wieczorem przy pomocy lamp, potrafi tworzyć inne wrażenia estetyczne. Światło dzienne sprawia, że barwy wydają się żywsze i intensywniejsze. Dlatego też bardzo często w nowoczesnych projektach stosuje się stolarkę drzwiową z dużymi przeszkleniami, która doświetla wnętrza czyniąc je bardziej przestrzennymi, a dzięki temu przyjaznymi. Zastosowane w drzwiach szklenie pozwoli optycznie podwyższyć pomieszczenia, które nabiorą wyrazu wolności.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!