REKLAMA

Dwaj studenci z Polski w półfinale międzynarodowego konkursu

ps | 10 cze 2015 13:16 0

Polscy studenci po raz kolejny udowadniają, że polski design jest na najwyższym światowym poziomie. Projekty dwóch z nich znalazły się w ścisłym półfinale konkursu Electrolux Design Lab.

Głównym tematem, w który musiały wpisywać się projekty było: Zdrowe i szczęśliwe dzieci. Koncepcje Polaków zaskakują pomysłowością oraz funkcjonalnością. Kitchen Wizard oraz Cleanspire – urządzenia przyszłości, które zadbają o rozwój i bezpieczeństwo najmłodszych domowników, to prace polskich studentów.

Nauka poprzez zabawę

Kitchen Wizard, autorstwa Agaty Hoffa, to koncepcja inteligentnego urządzenia, którego zadaniem jest stymulacja rozwoju intelektualnego dzieci poprzez zabawę. Jego obsługa jest intuicyjna, dzięki czemu idealnie nadaje się dla najmłodszych. Wystarczy, że dziecko dotknie nim obiektu, który wzbudził jego zainteresowanie, a skaner rozpozna produkt, nazwie go, opisze jego kolor lub udzieli innych informacji, które zostały wcześniej zaprogramowane zgodnie z potrzebami i umiejętnościami pociechy. Dołączona opaska noszona na nadgarstku przez dziecko, pomaga zapewnić mu bezpieczeństwo w kuchni – ma wbudowany termometr, dzięki czemu będzie ostrzegać o możliwości poparzenia.

Spokojny i zdrowy sen

Cleanspire autorstwa Łukasza Kowalskiego, to projekt innowacyjnego robota, który zapewni nam zdrowy sen. Został zaprojektowany z myślą o zachowaniu naszej pościeli i materaca w czystości. Po uruchomieniu, urządzenie absorbuje wilgoć, która jest odpowiedzialna za rozwój mikroorganizmów i odświeża nasze łóżko za pomocą podmuchów zimnego powietrza. Jest wyposażony w jonizator oraz moduł Peltiera, który odparowuje zgromadzoną wilgoć. Cleanspier pozwoli dzieciom, nawet tym borykającym się z alergią, spać zdrowo i spokojnie.

Konkurs dla ambitnych

Electrolux Design Lab to międzynarodowy konkurs dla młodych projektantów, cieszący się uznaniem na całym świecie. Co roku bierze w nim udział kilka tysięcy studentów i absolwentów z ponad 60 krajów, którzy przedstawiają zaskakujące i niezwykłe koncepcje rozwiązań dla gospodarstw domowych przyszłości. W 13-tej edycji konkursu uczestnicy zmierzyli się z tematyką „Zdrowe i szczęśliwe dzieci”. Jury wyłoniło 35-ciu półfinalistów, którzy będą walczyć o niezwykle cenne nagrody: 10,000 euro oraz półroczny płatny staż w globalnym centrum projektowania Electrolux. 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

1 komentarz. Skomentuj!