REKLAMA

Dwie nagrody iF Design Award dla polskiej marki Vank

ps | 03 marz 2016 09:21 0

Prestiżowe wyróżnienia przyznano firmie za dwa produkty, stół z elektryczną regulacją wysokości oraz za akustyczny parawan. Wręczenie nagród odbyło się 26 lutego br. podczas uroczystej gali w Monachium.

Praca zespołu projektantów i inżynierów Vank znalazła uznanie w oczach 58-osobowego jury wybitnych ekspertów w dziedzinie designu.

Bardzo się cieszymy, że jurorzy konkursu iF Design Award docenili markę VANK i nasze projekty, przyznając nam prestiżową nagrodę aż dla dwóch produktów. To dla nas szczególne wyróżnienie, które potwierdza, że wprowadzając na rynek markę VANK, wybraliśmy właściwą drogę, a nowoczesne polskie wzornictwo ma mocną pozycję na międzynarodowym rynku. – powiedziała Anna Vonhausen, architekt i twórczyni marki VANK.

Pierwszym nagrodzonym produktem jest VANK_move – stół o czystej, szlachetnej, ponadczasowej formie. Dzięki płynnej elektrycznej regulacji wysokości blatu, stół precyzyjnie dostosowuje się do użytkownika i wychodzi naprzeciw potrzebom naszych czasów: zapotrzebowaniu na miejsca pracy typu „sit/stand” oraz na indywidualne kształtowanie tych miejsc.

Drugi nagrodzony produkt to ścianka mobilna VANK_wall, która pozwala na synergię pomiędzy osobistą przestrzenią, a przebywaniem w zespole. Odważna, diamentowa forma ma właściwości akustyczne i znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie przestrzeń kształtuje się elastycznie – biurach, pracowniach, restauracjach. Występuje w wersjach pojedynczych, podwójnych, nabiurkowych oraz zabudowach typu box i phonebox.

Ich znakiem rozpoznawczym jest wykorzystanie odlewów aluminiowych w kształtowaniu architektonicznej formy obiektu.

Nasze produkty oprócz wyrafinowanej formy, cechuje wysoka jakość wykończenia oraz dopracowanie pod względem technicznym. Taką spójność formy i funkcji osiągnęliśmy dzięki współpracy zespołu projektantów, wysoko wykwalifikowanej kadry inżynierskiej oraz najnowszym technologiom odlewniczym. Dzięki temu możemy realizować najbardziej kreatywne wizje i innowacyjne projekty na najwyższym światowym poziomie - dodaje członek zarządu Małgorzata Wardecka – Tuliszka.

iF Design Award to jeden z najbardziej znanych i liczących się na świecie konkursów wzornictwa. W ciągu ponad 60 lat, nagroda iF Design Award stała się symbolem doskonałości technicznej i projektowej, rozpoznawalnym na całym świecie. Co roku bierze w nim udział kilka tysięcy firm z całego świata. W tej edycji produkty zostały wybrane spośród 5295 zgłoszeń z 53 krajów. Docenione produkty wyróżniają się innowacjami technicznymi na najwyższym poziomie. 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!