REKLAMA

Dziś rusza oficjalnie Śląski Czerwiec Projektowy 2014

Mariusz Golak | 05 cze 2014 12:33 0

Dziś o godzinie 15.00 oficjalnie zostanie zainaugurowany Śląski Czerwiec Projektowy. W związku z tym wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Dobroteki w Dobrodzieniu (ul. Odeska 35).

Przypomnijmy - Śląski Czerwiec Projektowy 2014 jest wspólną inicjatywą 8 działających na Śląsku instytucji kulturalnych i artystycznych. W tym gronie znajdują się: Dobroteka, Zamek Cieszyn, Akademie Sztuk Pięknych we Wrocławiu i w Katowicach, Wydział Architektury Politechniki Śląskiej, Instytut Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu oraz Galeria Wnętrz Domar we Wrocławiu. Imprezie patronuje hasło "Design jednoczy". 

W programie imprezy są liczne wystawy, prezentacje, warsztaty, konkursy, pokazy filmów, wykłady, a nawet plener rzeźbiarski. Obok projektów znanych już mieszkańcom Śląska, takich jak choćby Śląska Rzecz, Noc Designu, Dobry Tydzień Projektanta czy Wizja Wypoczynku, będą miały miejsce również nowe inicjatywy. 

Przedstawiamy program oficjalnej inauguracji Śląskiego Czerwca Projektowego, która odbędzie się w Dobrotece (Dobrodzień) - 5 czerwca 2014 r.:

- 15.20 - prezentacja Zamek Cieszyn,
- 15.40 - prezentacja Arena Design Poznań,
- 16.00 - prezentacja Łódź Design Fesival,
- 16.20 - wykład prof. Irmy Koziny z ASP Katowice "Czy istnieje Śląski Design?”,
- 17.00 - "Sweet focia z Dobrym Designem”; ogłoszenie konkursu Wydziału Architektury
Politechniki Śląskiej,
- 17.20 - "Dyplomy na zamówienie"; wernisaż dyplomów ASP W Krakowie realizowanych we współpracy z Dobroteką.

Chociaż impreza oficjalnie zostanie zainaugurowana dopiero dziś, to już teraz można wziąć udział w kilku wydarzeniach odbywających się w ramach Śląskiego Czerwca Projektowego 2014. Dla przykladu, od wczoraj, czyli od 4 czerwca br. trwa plener rzeźbiarski pod nazwą "Najszlachetniejsza forma przetworzenia drewna". Biorą w nim udział zarówno artyści-rzeźbiarze, jak i przedstawiciele branży meblarskiej. Celem wydarzenia jest zwrócenie uwagi na możliwość wykorzystania form rzeźbiarskich do aranżacji wnętrz. 8 czerwca br. o godz. 11.00 będzie miał miejsce "Dzień Otwarty" pleneru.

Dziś o godzinie 17.20 w Dobrotece w Dobrodzieniu odbędzie się również wernisaż wystawy prac dyplomowych studentek Wydziału Wzornictwa Przemysłowego ASP w Krakowie, powstałych pod kierunkiem dr hab. Marka Liskiewicza w Pracowni Projektowej Nowego Produktu. Wystawa potrwa do 31 lipca br.

Z kolei w Instytucie Sztuki w Opolu (ul. Wrocławska 4) została dziś zainaugurowana Wystawa I-lustracyjna, na ramach której zostaną zaprezentowane książki i ilustracje zaprojektowane przez studentów Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego w Pracowni Projektowania Graficznego. Potrwa ona do 22 czerwca br.

Warto dodać, że od 25 maja br. trwa Dobry Tydzień Projektanta - inicjatywa Dobroteki mająca na celu stworzenie platformy współpracy między projektantami a producentami mebli działającymi na Śląsku. Akcja potrwa do 31 lipca br.

 

 

 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!