REKLAMA

Electrolux Design Lab 2015 wygrał Jordan Lee Martin

ps | 16 paź 2015 13:26 0

Laureata wybrano spośród 1500 zgłoszeń z całego świata. Koncept Jordana Lee Martina to projekt Bloom. Laureaci konkursu zostali wybrani na uroczystej gali, która miała miejsce 15 października br. w Kattilahalli w Helsinkach.

Zwycięzcy

Bloom wypełnia lukę pomiędzy cyfrową i praktyczną edukacją, zachęcając do zdobywania dobrych kuchennych nawyków. W oparciu o rzeczywiste potrzeby oraz pomysłowe wykorzystanie istniejących technologii, ten zjawiskowy projekt ma ogromny potencjał, który może zostać wykorzystany w edukacji naszych dzieci – tak wybór argumentuje przewodniczący jury – Lars Erikson, Senior Vice President, szef działu wzornictwa Electrolux.

Jordan Lee Martin otrzymał z ramach zwycięstwa 10,000 euro oraz półroczny, płatny staż w globalnym centrum projektowania Electrolux. Drugie miejsce zajął Dominykas Budinas z Litwy. Za projekt Air Shield – wózek dziecięcy, który tworzy czysty mikroklimat, otrzymał on nagrodę pieniężną w wysokości 6,000 euro. Trzecie miejsce przypadło Jeongbeen Seo z Korei Południowej z projektem oczyszczacz powietrza i hula hop w jednym - Q.H, nagroda to 4,000 euro.

Nagroda publiczności trafiła do Larissy Trindade z Brazylii, która zyskała przychylność ponad 4 300 internautów, którzy oddali najwięcej głosów na jej projekt: Weaver – urządzenie, które natychmiast naprawia nasze ubrania. Za wyróżnienie, autorka konceptu otrzymała 2,000 euro.

Zdrowie i szczęście najmłodszych

Tematem przewodnim tegorocznej edycji było hasło Zdrowie i szczęśliwe dzieci. Do konkursu zgłoszonych zostało ponad 1500 prac z 56 krajów świata. Studenci i absolwenci wzornictwa przemysłowego oraz kierunków technicznych zachwycili jury innowacyjnymi pomysłami w 3 kategoriach: Gotowanie, Pielęgnacja materiałów i Oczyszczanie powietrza. W dwóch pierwszych etapach wyłoniono odpowiednio 100, a następnie 35 najciekawszych projektów. W finale znalazło się 6 autorów najlepszych koncepcji, z których jury wybrało trzech laureatów. Publiczność również miała wpływ na ostateczny werdykt konkursu – mogła oddawać głosy na swojego faworyta przez internet. 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!