REKLAMA

Elita architektury europejskiej na warszawskiej konferencji RIFF

RZ | 01 paź 2015 13:06 0
W programie RIFF 2015 będą zaprezentowane najbardziej okazałe budynki z całego świata, budynki nagrodzone na ostatnich edycjach konkursów architektonicznych europejskich i krajowych. Fot. Materiały prasowe

Ponad 200 architektów z 10 krajów przyjadą do w Warszawie w dniu 12 października br., aby wziąć udział w międzynarodowej konferencji architektury RIFF, w Hotelu Marriot.

RIFF jako jedna z międzynarodowych expo konferencji zorganizowanych w tym roku w Warszawie, Budapeszcie i Bukareszcie.

Warszawski RIFF będzie miejscem spotkania cenionych i nagrodzonych w ostatnim czasie architektów, twórców spektakularnych projektów, które przyciągnęły uwagę międzynarodowych mediów w tym roku.

Elita światowej architektury

Wśród gości specjalnych znajdą się architekci Massimiliano i Doriana FUKSAS. Dzięki zatrudnieniu ponad 170 specjalistów pracujących w swoich trzech biurach: w Rzymie, Paryżu i Shenzhen.

Studio FUKSAS jest jednym z najczęściej nagradzanym biurem mającym w swoim portfolio ponad 600 projektów zrealizowanych w Europie, Afryce, Ameryce i Australii.

Już od ponad 40 lat studio FUKSAS realizuje nowatorskie projekty w najróżniejszych dziedzinach: od miejskich interwencji do lotnisk, od muzeów do kulturalnych ośrodków i przestrzeniach widowiskowych, od centrów wystawienniczych do biznesowych, od projektowania wnętrz do kreowania przedmiotów.

Architekt Stephen PEY, Associate Director w biurze EPR Architects London przedstawi pierwszy raz w Polsce projekt, który wygrał WAN Façade Award 2015 –24 Savile Row, Mayfair. Stephen PEY będzie mówił o wartościach kulturalnych, technologicznych i estetycznych wykorzystania elementów non architektonicznych w swoich projektach.

Bogaty program

W programie RIFF 2015 będą zaprezentowane najbardziej okazałe budynki z całego świata, budynki nagrodzone na ostatnich edycjach konkursów architektonicznych europejskich i krajowych.

Nie zabraknie też miejsca i czasu aby prelegenci opowiedzieli o nowoczesnych technologiach wykorzystanych do projektowania nagrodzonych budynków przez wielkich architektów światowych w architekturze, które dostępne są również w Polsce.

Prezentacje w ramach konferencji będą się skupiać na projektach i innowacyjnych rozwiązaniach architektonicznych dla elewacji, dachów i izolacji.

Fasady robiące wrażenie swoimi oryginalnymi ksztaltami, kreatywne sposoby na nowe planowanie budowanej przestrzeni, budynki energooszczędne, materiały do izolacji termicznej, nowe przestrzenie miejskie przedstawiane przy pomocy projektów omówionych w programie RIFF 2015 przybliżą świat architektury bezkompromisowej.

Projekty z całego świata, przedstawiane przez swoich twórców, na RIFF 2015

  • 24 Savile Row, Mayfair, dzieło sztuki architekta Stephena PEY (EPR Architects) robi wrażenie dzięki swojej elewacji zawierającej ponad 10 000 płyt ceramicznych ręcznie wykończonych.
  • The Carve i Statoil office building, projekt, który zdobył nagrodę World Architecture Festival (WAF) 2013 – Best office building, to są projekty, które przedstawi arch. Geir HAAVERSEN, Partner A-Lab, Norway.
  • Projekty Apple R@D Center in Herzeliya, SAP’s main laboratory in Ra’anana przedstawi na RIFF 2015 arch. Avner YASHAR, właściciel biura YASHAR ARCHITECTS (Israel), specjalizujący się w projektowaniu i budowaniu wysokich budynków. Prace architektów Yashara można podziwiać zwiedzając najlepiej znane budynków w Izraelu, takie jak Muzeum Sztuki i budynek Uniwersytetu w Tel Awiwie lub Centrum Dizengoff.
  • Arch. Matthias BAUER, właściciel MBA/S Matthias Bauer Associates, z Niemiec przedstawi w ramach RIFF 2015, projekt House H36 (2014), zdobywca nagrody WAN Concrete in Architecture Award 2014, Iconic Award Architecture Best of Best 2014 i nominowany do Mies van der Rohe Award 2015. Projekt został zaprojektowany i w całości budowany z betonu i jest pierwszym projektem tego typu w Niemczech, zawierający doskonaloną formułę wykorzystania termoizolacyjnego betonu.

Kreatywne projekty z Polski na Konferencji RIFF 2015

Arch. Borys CZARAKCZIEW, Member of the BOARD Plenipotentiary for international matters, the National Chamber of Polish Architects (IARP) przedstawi projekty charakterystyczne i reprezentacyjne dla współczesnej architektury polskiej.

Museum of Fire in Żory, przedstawiony przez arch. Oskara GRABCZEWSKIEGO (OVO Grabczewscy Architekci), Baltic Palace i Riviera Shopping Center przedstawione przez arch. Piotra MICHALEWICZA (Michalewicz & Co Architects), Africarium-Oceanarium complex in the Wroclaw ZOO przedstawiony przez arch. Dorotę SZLACHCIC (ArC2 Fabryka Projektowa).

Networking, business i inspiracje w wielokulturowym środowisku 

Ponad 200 architektów jest oczekiwanych na RIFF 2015. Koncepcja konferencji RIFF (podobnie jak poprzednich konferencjach zorganizowanych w okresie 2014-2015 w Polsce – INGLASS, GIS, LAUD) skupia się przede wszystkim na architekcie i promocji przykładów dobrych praktyk w architekturze europejskiej.

Udział architektów w konferencji jest bezpłatny, dzięki temu, że wydarzenie wspierają firmy partnerskie: Sisecam Glass Flat, główny partner i Kuraray, sponsor.

RIFF, międzynarodowa konferencja poświęcona dachom, izolacjom i elewacjom jest jedną z szeregu konferencji architektonicznych zorganizowanych w Warszawie przez ABplus Events i poświęconych następującym tematom: szkło w architekturze (INGLASS), architektura i urządzanie wnętrz (GIS), architektura krajobrazu i urbanizm (LAUD).

Poprzednie 3 konferencje były okazją do spotkania ponad 500 architektów ze wszystkich regionów Polski z 30 międzynarodowymi speakerami z ogólnej liczby ponad 60 speakerów.

Weź udział!

Rejestracja na Konferencję dla architektów jest bezpłatna. Prosimy przesłać na adres mailowy iuliana.kozminciuc@abplusevents.com Pańską godność oraz biuro architektoniczne w którym Państwo pracuje, w celu rezerwacji oraz potwierdzenia uczestnictwa.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!