REKLAMA

Energooszczędne Centrum Doskonałości otwarte na 40-lecie Den Braven

Radosław Zieniewicz | 09 gru 2014 14:48 0
centrum_doskonalosci_den_braven.jpg

Ukoronowaniem obchodów 40-lecia Den Braven było otwarcie Centrum Doskonałości w dniu 8.11.2014 r. Centrum Doskonałości Den Braven powstało, aby propagować wiedzę o najnowszych rozwiązaniach technicznych i nowinkach produktowych wśród klientów i pracowników firmy.

Centrum posiada najnowocześniejsze rozwiązania i udogodnienia. Przestronne wnętrze daje możliwość praktycznych demonstracji przy wielu stanowiskach dla 50 uczestników jednocześnie.

Nowoczesny charakter budynku podkreśla jego konstrukcja zgodna z zasadami budownictwa zrównoważonego. Odważny projekt zewnętrzny ze specjalnymi otworami w dekoracyjnej konstrukcji osłonowej powoduje, że światło naturalne wpadające do jego wnętrza podlega ciągłym zmianom, co jeszcze bardziej przyciąga wzrok na jego architekturę.

Budynek jest zasilany pompą geotermalną w 7 ujęciach, każde na głębokości 125 m. Na dachu zainstalowanych jest 80 kolektorów słonecznych, które zapewniają całkowicie zapotrzebowanie na energię. W celu jeszcze wyższego podniesienia sprawności energetycznej budynku,

Centrum Doskonałości zostało zaprojektowane zgodnie z wymogami budownictwa zrównoważonego, w najbardziej restrykcyjnej 3 klasie. Do jego budowy zastosowano szereg wyrobów z oferty Den Braven, należących do segmentu rynkowego Budownictwo Energooszczędne. Jego konstrukcja została poddana certyfikacji pod kątem szczelności na przenikanie powietrza. Budowę całego centrum zakończono w rekordowo krótkim czasie 7 miesięcy. 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!