REKLAMA

Ewa Kuryłowicz gościem specjalnym Studia Dobrych Rozwiązań w Białymstoku

Marta Ustymowicz | 13 lip 2017 13:24 0
Ewa Kuryłowicz gościem specjalnym Studia Dobrych Rozwiązań w Białymstoku

Generalny projektant i wiceprezes w autorskiej pracowni architektury Kuryłowicz & Associates weźmie udział jako gość specjalny w spotkaniu dla projektantów i architektów wnętrz, które odbędzie się 5 września 2017 roku na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Zapraszamy na wykład!

Ewa Kuryłowicz to absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej i Faculty of Architecture, Iowa State University, Ames, Iowa, USA. Doktorat WAPW 1982, Habilitacja WAPW 1997, Profesor tytularny od 2014 r. Laureatka konkursów architektonicznych (z zespołami Kuryłowicz & Associates).

Od 2011 generalny projektant pracowni zrealizowanych bądź realizowanych obecnie obiektów autorstwa K&A, m.in: Narodowe Forum Muzyki, Wrocław (2015), Galeria Warmińska w Olsztynie(2014), Stadion miejski w Białymstoku (2014), Budynek Wydziałów Językowych UW przy ul Dobrej (I Etap zrealizowany w 2012), przed 2011 jako główny projektant prowadzący w K&A m.in.: dom własny w Kazimierzu Dolnym (2006), Hotel Marriott Courtyard na lotnisku Okęcie w Warszawie (2003), rezydencje prywatne, w tym Rezydencja Ambasadora Korei Płd. w Aninie k/Warszawy (1998) i inne.

Sędzia SARP, juror w konkursach międzynarodowych i krajowych, Dyrektor PR Międzynarodowej Unii Architektów UIA „Spiritual Places” w latach 2000-2008; członek Izby Architektów RP. Ekspert Architects’ Council of Europe ACE ds. projektowania uniwersalnego w latach 2005-2008.

Autorka książki „Projektowanie uniwersalne. Udostępnienie otoczenia osobom niepełnosprawnym” I wyd. CEBRON, Warszawa, 1996, II wyd. Integracja, Warszawa 2005; współautorka (ze Stefanem Kuryłowiczem „Pasja i Pragmatyzm. Człowiek, Architektura, wolność”, Trygon 2010 ) autorka innych publikacji, m.in. rozdziału w monografii „Architektura jako przedmiot badań” p. red. B. Jałowieckiego, Scholar, Warszawa 2008; licznych artykułów w miesięcznikach „Architektura-Murator”, „Architektura & Business” i innych, inicjatorka serii wydawniczej Biblioteka Architekta wydawnictwa Murator, autorka szeregu artykułów i wystąpień konferencyjnych w kraju i za granicą.

Przewodnicząca Rady Fundacji im. Stefana Kuryłowicza.

Studio Dobrych Rozwiązań to cykl spotkań, organizowanych w różnych miastach Polski, adresowanych do architektów i projektantów wnętrz. Ewa Kuryłowicz będzie gościem specjalnym edycji, która odbędzie się 5 września 2017 r. na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Wstęp na spotkanie bezpłatny, wymagana rejestracja

Więcej informacji, agenda spotkania i rejestracja na stronie: www.sdr2017.pl

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!