REKLAMA

Ewa Minge gościem specjalnym "Archinaliów 2015"

mg | 24 cze 2015 15:54 0
Gościem specjalnym tegorocznych Archinaliów była Ewa Minge. Fot. Max-Fliz

"Archinalia 2015", czyli katowickie spotkanie projektantów, designerów i branży wnętrzarskiej, stały się okazją do wymiany doświadczeń w dziedzinie architektury i projektowania użytkowego. Gościem specjalnym tegorocznego wydarzenia była Ewa Minge.

"Archinalia" to wydarzenie dedykowane kreatorom designu, które w tym roku zostało połączone z obchodami drugiego roku działalności Max-Fliz na Śląsku.

Zależało nam na zebraniu pod jednym dachem przedstawicieli całego środowiska, które wpływa na stan polskiej architektury na dowolnym etapie, od fazy koncepcyjnej projektu, do gotowego obiektu – mówi Marcin Sroka, specjalista ds. marketingu salonów Max-Fliz. Dlatego tak cieszy nas liczna obecność zarówno architektów, jak i projektantów wzornictwa przemysłowego, projektantów i dekoratorów wnętrz, firm wykonawczych i inwestorów. Liczymy, że nawiązane kontakty zaprocentują w przyszłości niejednym udanym projektem – dodaje.

Podczas "Archinaliów" można było obejrzeć najnowsze kolekcje luksusowych płytek ceramicznych marek Porcelanosa, L'Antic i Venis, a także wziąć udział w panelu dyskusyjnym na temat najnowszych trendów i realiów związanych z wzornictwem przemysłowym i polską szkołą designu. Gościem specjalnym spotkania była Ewa Minge.

Trudno wyobrazić sobie kogoś o większych kwalifikacjach i osiągnięciach w dziedzinie designu niż pani Ewa Minge, która tworzy przecież nie tylko modę, ale też sztukę użytkową, projektując tkaniny, meble czy dodatki wnętrzarskie – mówi Diana Włodarczyk, dyrektor katowickiego oddziału Max-Fliz, organizatora eventu. Dlatego jesteśmy dumni, że przyjęła nasze zaproszenie i podzieliła się ze śląskimi architektami spostrzeżeniami na temat swojej niedawnej współpracy z marką Marmorin, oraz że opowiedziała o swoich sposobach na osiągnięcie równowagi między walorami estetycznymi
a funkcjonalnością w projektowaniu.

Po części oficjalnej nadszedł czas na kuluarowe rozmowy, podczas których można było wymienić się wiedzą na temat światowych trendów w projektowaniu i aranżowaniu przestrzeni, a także nawiązać nowe znajomości w branży.

 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!