REKLAMA

Fakro organizuje konkurs dla architektów i studentów. Wysokie nagrody

ps | 16 marz 2016 14:38 0
Fakro inspires graf. Fot. Plakat prasowy

Rozpoczęto kolejną edycję międzynarodowego konkursu architektonicznego "FAKRO inspires – space for new visions", skierowanego do architektów i po raz pierwszy także do studentów architektury.

Tegoroczna edycja konkursu „FAKRO inspires – space for new visions” została podzielona na zadania dla architektów oraz studentów architektury. Architekci muszą zmierzyć się z wykonaniem projektu wizualizującego renowację z przebudową istniejącego już budynku użyteczności publicznej (np. urzędu, szpitala, szkoły, fabryki, itd.). Studenci natomiast będą rywalizować w konkursie projektując rezydencję.

W projektach należy uwzględnić produkty marki FAKRO. Bogata oferta FAKRO daje szerokie możliwości architektoniczne, inspirując do kreowania innowacyjnych, modnych i oryginalnych rozwiązań – komentuje Małgorzata Respekta-Paszkiewicz, koordynator konkursu.

Organizatorzy – w odniesieniu do ubiegłorocznych edycji – są przekonani, że efekt końcowy będzie wyjątkowy, a okna dachowe, okna do dachów płaskich, schody strychowe, czy różnorodne dodatki do okien marki FAKRO urozmaicą i dodadzą uroku każdemu, konkursowemu projektowi. Walory estetyczne to jedna strona medalu, uczestnicy muszą także zadbać o to, aby budynek był funkcjonalny, energooszczędny, pełen światła oraz przyjazny dla użytkowników i dla środowiska.

Na zwycięzców konkursu „FAKRO inspires – space for new visions” czekają atrakcyjne nagrody. Najlepszy architekt otrzyma 5 tys. euro, zwycięzca, który zajmie II miejsce zostanie nagrodzony 3 tys. euro, natomiast osoba, która uplasuje się na III miejscu – 2 tys. euro.

Laureaci I i II miejsca w kategorii skierowanej do studentów otrzymają licencję AutoCad Revit LT Suite oraz voucher umożliwiający zwiedzanie siedziby firmy FAKRO połączony z uczestnictwem w panelu dyskusyjnym. Kolejnych ośmiu nagrodzonych studentów otrzyma voucher.

Konkurs rozpoczął się 1 marca 2016 roku. Prace można zgłaszać do 12 września 2016 roku. 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!