REKLAMA

Farba z technologią hydrofobową - nowe inspiracje

uk | 01 cze 2015 08:57 0

Obecnie na rynku są dostępne farby do ścian charakteryzujące się technologią hydrofobową, dzięki czemu usuwanie plam i zabrudzeń nie sprawia problemu, a jednocześnie pomalowana powierzchnia przez długi czas pozostaje bez zmian pod względem zachowania intensywności koloru oraz gładkości powłoki.

Jak działa technologia hydrofobowa? Specjalna powłoka „odpycha” wodę oraz inne płynne zabrudzenia, nie pozwalając im przeniknąć w głąb powierzchni. W efekcie plamy same spływają ze ściany. Takimi właściwościami wyróżnia się farba „Dulux EasyCare” marki Dulux.

Farba ta tworzy matowe powłoki 10 razy bardziej odporne na szorowanie. Dzięki temu
paleta „Dulux EasyCare” stworzona we współpracy z architektami wnętrz odzwierciedla najnowsze trendy kolorystyczne, które można zastosować w każdym pomieszczeniu, nie tylko w pokojach dzieci. Optymalna ilość 48 kolorów ułatwia ich dobór i dopasowanie do każdego wnętrza.

Farba ta spełnia wymogi najwyższego, 1. rodzaju wg polskiej normy PN-C 81914:2002. Każda farba z rodzaju 1, po 200 cyklach szorowania na mokro, posiada ubytek grubości powłoki nie większy, niż 70 μm. „EasyCare” po 2.000 cykli szorowania (10 krotność wymogów normy) posiada ubytek powłoki poniżej 10 μm. Badania odporności potwierdzone przez Instytut IMPiB w Gliwicach.

 

 

2 komentarze. Skomentuj!