REKLAMA

Fasada roku 2015 dla Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim

ps | 14 kwi 2016 10:22 0

Zaledwie pół roku od otwarcia lidzbarska Oranżeria została nagrodzona w konkursie organizowanym przez firmę Baumit – najpierw „Wyróżnieniem Internautów”, a niedługo później tytułem Fasady Roku 2015.

Tym samym dołączyła do międzynarodowej obsady konkursu, w którym stawką jest miano Europejskiej Fasady Roku! O zwycięstwie w Life Challenge 2016 zdecyduje międzynarodowe Jury złożone z 12 wybitnych architektów z całej Europy. W niezależnym głosowaniu najlepsze fasady Starego Kontynentu wskażą również Internauci. Lidzbarską Oranżerię w tych zmaganiach można wesprzeć już dziś za pośrednictwem strony http://www.challenge66.com/, dając sobie przy okazji szansę na wyjazd do Madrytu!

Ze wszystkich zarejestrowanych głosujących wylosowany zostanie zwycięzca, który otrzyma od Baumit zaproszenie do udziału w ceremonii rozdania nagród Life Challenge Award 2016, która odbędzie się 2 czerwca br. w Galería Cristal, Palacio de Cibeles w stolicy Hiszpanii. Nagroda obejmuje również przelot do Madrytu oraz 2 noclegi w 4-gwiazdkowym hotelu dla dwóch osób! Głosowanie trwa od 21 marca do 4 maja 2016 r., do godz. 12.00.

Historia zabytkowego pałacu sięga XVI wieku, kiedy pełnił on rolę letniej rezydencji biskupów warmińskich. Uległ zniszczeniu w czasach wojen szwedzkich. Sam budynek zbudowany został dla biskupa Teodora Andrzeja Potockiego, jednak to Ignacy Krasicki nadał mu ostateczny kształt, przeprowadzając rozbudowę w 1790 roku. Poeta stworzył wokół pawilonu park zwany Krasiczynem, dodatkowo pod jego nadzorem założono w Oranżerii sztuczne kaskady, wytyczono promenady zdobione kamiennymi posągami i pomnikami. Niestety od połowy XIX wieku perła architektury stanisławowskiej kilkakrotnie zmieniała swoje przeznaczenie i systematycznie ulegała degradacji. 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!