REKLAMA

FDD: sesja "Design po polsku – success story"

Redakcja Dobrzemieszkaj.pl | 09 gru 2016 10:17 0

Między innymi o tym jak tworzyć w Polsce, na podstawie własnych doświadczeń z projektowaniem mówili uczestnicy kolejnej sesji podczas Forum Dobrego Designu.

Dyskusję pod hasłem "Design po polsku – success story" poprowadził Marcin Szczelina – krytyk i kurator architektury, Założyciel Architecture Snob. W tej części Forum Dobrego Designu udział wzięli: Piotr Polk – aktor telewizyjny i teatralny, projektant autorskiej kolekcji mebli By Polk, Izabela Bołoz – projektantka, założycielka biura projektowego w Eindhoven oraz Łukasz Kos – architekt, współzałożyciel pracowni Four o Nine.

ZOBACZ CAŁĄ GALERIĘ ZDJĘĆ

Każdy z uczestników tej sesji w osobnych prezentacjach przedstawił swoje projekty, mówił o inspiracjach i warunkach w jakich powstają. Piotr Polk, który od 21 lat z pasją projektuje i tworzy meble, mówił m.on. o tym, że bardzo ważną rolę w projektowanych przez niego meblach odgrywa aspekt praktyczny: Jestem człowiekiem bardzo praktycznym i takie są moje projekty - zaznaczał. Znany aktor, który w październiku br. po raz pierwszy zaprezentował publicznie swoją autorską kolekcję mebli By Polk w swoim wystąpieniu przyznał: - To środowisko jest dla mnie czymś zupełnie nowym. Czuję się trochę jak dziecko we mgle. Mimo że projektowaniem i designem zajmuje się tyle ile większość z obecnych tu osób ma lat - żartował. Uczestnicy tej części Forum mogli także zobaczyć przygotowaną przez projektanta prezentację autorskiej kolekcji mebli.

Izabela Bołoz, która przygotowała wykład pod hasłem "Instalacje w przestrzeni publicznej. Pomiędzy designem i architekturą" zaprezentowała kilka ze swoich projektów, głównie tych nastawionych na interakcję z użytkownikiem. Projektantka, która ma również doświadczenie w pracy za granicą, zapytana o to czy trudniej projektuje się w Polsce, odpowiedziała: - W Polce nie jest trudniej. Polski rynek jest bardzo otwarty, nienasycony. Daje bardzo dużo możliwości odniesienia sukcesu.

Z kolei Łukasz Kos, podczas swojej prezentacji "Genius loci, czyli czego Polska mnie nauczyła o architekturze", przekonywał, że sukces można osiągnąć wszędzie.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!