REKLAMA

Filcowe rozwiązania sufitowe w przestrzeni biurowej

Redakcja Archiconnect.pl | 04 kwi 2018 09:41 0

Coraz więcej firm w procesie aranżacji przestrzeni biurowej zwraca uwagę na wykorzystanie materiałów, które nie tylko gwarantują wysoki komfort pracy, ale też są przyjazne środowisku. Przykładem może być spółka Brand Masters, holenderski producent czekolad i słodyczy.

Niedawno firma przeniosła się do nowej siedziby, zaprojektowanej przez Jeroen'a Weijers'a z pracowni Van Oers Weijers Architecten BNA. Projekt tchnie przejrzystością, harmonią i ponadczasowym duchem. Wyrazem dbałości firmy o zadowolenie pracowników, jest nie tylko stwarzanie im optymalnych warunków do pracy, ale też troska o ich kondycję. W nowej siedzibie Brand Masters wygospodarowano specjalne miejsce na kompleks rekreacyjny dla pracowników.

W reprezentacyjnych częściach budynku - takich jak główne wejście, lobby czy showroom - zainstalowano panele sufitowe HeartFelt® od Hunter Douglas Architectural. O wyborze tego rozwiązania zadecydowały właściwości dźwiękochłonne i trwałość paneli HeartFelt®. - Zainstalowaliśmy je głównie w przestrzeniach reprezentacyjnych, gdzie są przyjmowani klienci i partnerzy firmy. Dobra akustyka jest w takich miejscach niezbędna - zwraca uwagę Jeroen Weijers. - HeartFelt® jest wykonany w 100% z ekologicznych materiałów oraz posiada certyfikat Cradle to Cradle (brązowy), co wzmacnia przyjazny środowisku charakter budynku.

W ten sposób firma Brand Masters stała się jednym z pionierów w stosowaniu na dużą skalę nowoczesnych rozwiązań sufitowych z wykorzystaniem filcu. Powstały wnętrza przytulne i wywierające pozytywny wpływ na efektywność pracy.

Gdzie pracują architekci - zobacz wnętrza biura projektowego 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!