REKLAMA

Flotex Planks: trwałość, komfort i styl

Redakcja Archiconnect.pl | 18 lis 2016 12:38 0

Forbo Flooring wzbogaciło swoją ofertę wykładzin o nowe rozwiązanie: wykładzinę Flotex w formie paneli o wymiarze 100x25 cm. Kolekcja ta stanowić ma alternatywę do tradycyjnych płytek dywanowych dostępnych na rynku.

Drewno i kamień o wyjątkowym komforcie

W ramach kolekcji Flotex Planks znajdziemy 6 unikalnych wzorów w formacie paneli, które oferują fantastyczne wzornictwo. Wzory na wykładzinie Flotex są drukowane cyfrowo, dlatego w odróżnieniu od płytek dywanowych, wyróżniają się dużą ostrością i szczegółowością. Przykładem może być Flotex Wood, który odwzorowuje naturalne drewno w najdrobniejszych detalach. Sęki i słoje w drewnie stają się wręcz ‘namacalne’ potęgując wrażenie naturalnego materiału. Do tego materiał ten jest komfortowy i miękki pod stopami! Podobnie Flotex Concrete – dotychczas niespotykany wzór betonu w 'ciepłej tonacji'. W tym przypadku również pod względem trwałości Flotex śmiało może konkurować z podłogą betonową!

Kształtowanie przestrzeni

W ramach Flotex Planks można dowolnie zestawiać kolory i wzory w obrębie jednej kolekcji. Również sposób układania wzorów na podłodze pozwala na dużą dowolność w projektowaniu. Za pomocą paneli można ‘kształtować przestrzeń’. Na przykład wzór Flotex Box Cross subtelnie zmienia tonację na całej długości paneli wykładziny. W zależności od perspektywy wzór prezentuje się zupełnie inaczej – po długości paneli tworzy się interesujący efekt cieniowania. Gdy popatrzymy jednak w poprzek wzoru, panele zaczną tworzyć jednolitą powierzchnię.

Unikalne właściwości

Flotex posiada właściwości zarówno wykładziny dywanowej jak i elastycznej. Unikalna budowa produktu z włókien nylonowych o bardzo dużej gęstości sprawia, że wykładzina jest bardzo komfortowa, a jednocześnie trwała i łatwa w pielęgnacji.

Miejsca zastosowania

Uniwersalny charakter kolekcji sprawia, że Flotex Planks doskonale prezentuje się zarówno we współczesnych, jak i klasycznych wnętrzach biurowych, w centrach kongresowych, restauracjach, hotelach, wnętrzach typu loft i innych obiektach.

Aby zobaczyć kolekcję kliknij tutaj

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!