REKLAMA

Fokke Moerel ze studia MVRDV – gościem 4 Design Days

Property Design | 26 sty 2016 10:10 0
Fokke Moerel ze studia projektowego MVRDV. Fot. Youtube

Już 11 lutego w Katowicach, goście 4 Design Days będą mogli posłuchać dyskusji „Wyróżnij się albo zgiń – budowanie konkurencyjności w biznesie poprzez design”, w której udział weźmie właśnie gość specjalny Fokke Moerel.

Projektant, w ramach cyklu prezentacji short stories, zaprezentuje też projekt biurowca Bałtyk w Poznaniu. Fokke Moerel zajmuje się w głównej mierze projektami związanymi z przestrzenią publiczną i kulturą oraz transformacjami architektonicznymi, a także projektowaniem wnętrz. Ze studiem projektowym MVRDV związana jest od ponad 15 lat. W tym czasie zrealizowała wiele nagrodzonych projektów, takich jak Biblioteka Book Mountain w Spijkenisse, transformacja architektoniczna wejścia do Muzeum Stedelijk w Schiedam, Lloyd Hotel & Cultural Embassy w Amsterdamie czy Teletech Call Center w Dijon (Francja).

Obecnie nadzoruje realizację trzech wybitnych projektów, tj. budynku „Bałtyk” w Poznaniu – wieżowca biurowo-handlowego o powierzchni użytkowej 25 tys. mkw. oraz muzeum muzyki rockowej w Roskilde i KU.BE – ośrodka kultury w Kopenhadze (oba w Danii). Ponadto kieruje zespołami projektantów Public Art Depot w Muzeum Boijmans van Beuningen w Rotterdamie i projektem Cultural Cluster w Zaanstad (oba w Holandii), jak również projektem wysokościowca w Wiedniu (Austria) i biurowca Hafenspitze w Moguncji (Niemcy).

Fokke Moerel posiada tytuł magistra architektury, który zdobyła w Akademii Architektury w Rotterdamie. Wraz z Nathalie de Vries, dyrektorką studia MVRDV, prowadziła wykłady w Harvard GSD w Cambridge (USA), a także na uniwersytecie Silpakorn w Bangkoku (Tajlandia) oraz w Akademii Sztuk Pięknych w Hadze (Holandia). Regularnie prowadzi wykłady w instytucjach międzynarodowych i podczas konferencji organizowanych na całym świecie.

Więcej o 4 Design Days na http://www.4dd.pl/pl/

Źródło: Property Design 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!