REKLAMA

Foster&Partners i HRA Architekci autorami Varso Tower - najwyższego biurowca w Polsce

Redakcja Propertydesign.pl | 11 sty 2017 12:18 0
W tym miejscu powstanie nowa inwestycja słowackiego dewelopera, fot. facebook HBReavisPL

Varso Tower to nowa inwestycja biurowa HB Reavis, która powstanie przy ul. Chmielnej w Warszawie. Słowacki deweloper powstawił na najlepszych architektów. Projekt przygotowano w pracowniach Foster&Partners i HRA Architekci.

W drugiej połowie listopada 2016 r. słowacki inwestor - firma HB Reavis - otrzymała prawomocne pozwolenia na budowę zespołu budynków w ścisłym centrum stolicy. W ramach inwestycji powstanie 230-metrowy wieżowiec, który wraz z iglicą ma osiągnąć aż 310 metrów wysokości. Wieżowiec będzie połączony przejściami z dwoma dodatkowymi budynkami wznoszącymi się na wysokość 80 i 90 m.  Na dachu powstanie taras z widokiem na Warszawę. W planach są też windy panoramiczne.

Projekt przygotowany w pracowniach Foster&Partners i HRA Architekci rozłożony jest na trzy etapy. HB Reavis zaczyna najpierw budowę części podziemnej, wspólnej dla całości. Inwestycja przy Jana Pawła II i Chmielnej ma duże znaczenie dla HB Reavis.

PRZECZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!