REKLAMA

FRESH DESIGN – Młoda Europa o Designie

ps | 27 maj 2016 07:30 0

Międzynarodowe warsztaty dobiegły końca. W czasie prac z tutorami: uznanymi projektantami, architektami i wykładowcami, studenci kierunków projektowych z całej Europy tworzyli projekty przebudowy przestrzeni publicznej w centrum Wrocławia.

W dniu 18 maja odbyła się Wystawa prac uczestników FRESH DESIGN - Młoda Europa o Designie. Stanowiła ona integralną część III Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów Wroclove Design. Studenci zaprezentowali swoje najważniejsze dokonania twórcze oraz artystyczne w ramach pokazu dorobku swoich uczelni.

22 maja odbył się Finał projektu FRESH DESIGN. Uczestnicy zaprezentowali projekty wypracowane w czasie warsztatów, a ich prace zostały ocenione przez kapitułę, w skład której weszli projektanci, wykładowcy akademiccy i aktywiści miejscy. W trakcie Finału przemówił gość specjalny Uwe Rada - dziennikarz niemieckiej gazety 'taz', publicysta, laureat licznych nagród, autor książek dotyczących dziejów kulturowych rzek. Poprowadził on wykład o tym "Jaką Odrę chcemy?", jest to temat aktualny dla każdego mieszkańca Wrocławia jak i każdego Polaka, zainteresowanego rzeką i jej wpływem na otoczenie. W trakcie oficjalnego zakończenia projektu FRESH DESIGN odbyła się debata „Połączmy na nowo Wrocław z Odrą”, którą poprowadził dr Roland Zarzycki. Wspólnie z Piotrem Misiakiem - Koordynatorem do spraw rzek  i Kamilem Zarembą z Fundacji OnWater zastanawiali się, jak złączyć miasto i jego mieszkańców z Odrą.

Tutorami IV edycji międzynarodowych warsztatów byli: Robert Majkut, Dorota Szlachcic, Grażyna Hryncewicz-Lamber, Jacek Wiszniowski, Jan Dowgiałło i Anna Zawadzka.

IV edycja projektu Fresh Design – Młoda Europa o Designie, była organizowana przez Fundację Open Mind. Partnerem projektu jest Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej, a wydarzenie zostało współfinansowane ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Gminy Miasta Wrocław.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!