REKLAMA

Gala finałowa projektu "Zatrudnienie” – fotorelacja

ps | 23 lut 2015 09:43 0

19. lutego podczas targów Meble Polska odbyła się gala finałowa I. edycji konkursu Projekt Zatrudnienie. Konkurs jest dedykowany do młodych projektantów, w przypadku aktualnej edycji: projektantów mebli oraz architektów wnętrz.

Formuła konkursu jest nastawiona na uzyskanie maksymalnej komercjalizacji prac finalistów poprzez realizacje wdrożeń w przemyśle. Beneficjentem konkursu i partnerem biznesowym uczestników I. edycji Konkursu jest firma Chairconcept.com, producent eksportowanych na cały świat mebli hotelowych. 

 • Zdzisław Sobierajski, coach projektu „Zatrudnienie”

   

  Chciałem podziękować naszym uczestnikom bo sam dużo od Was się nauczyłem. Cała idea, którą Urszula wymyśliła, znalazła i namówiła ludzi do współpracy i wcieliła w życie, polegała głównie na tym, żeby w efekcie tej pracy były kontrakty i zamówienia dla młodych projektantów. Znam wiele konkursów, które kończą się nagrodami i bezrobociem, natomiast tu wiemy, że firma Chairconcept zakontraktuje część z tych prac. Bardzo się cieszę, że ten konkurs ma wydźwięk komercyjny.

Organizatorzy zadbali o wysoki poziom merytoryczny i kompetencyjny uczestników. Ze zgłoszonych 64 kandydatur, do konkursu zakwalifikowano 34 osoby, które mogły korzystać z coachingu merytorycznego i technologicznego zapewnionego przez organizatorów konkursu. Do finału dotarło 19 projektantów, którzy opracowali 27 finałowych projektów. Podczas gali zaprezentowano prace między innymi Doroty Pawłowskiej, Joanny Sulich, Barbary Sługodzkiej, Julii Prockiej, Niny Woroneckiej, Józka Madej, Katarzyny Sąsiadek, Weroniki Kiersztejn, Olgi Mężyńskiej, Julii Pawlikowskiej, Sylwii Niegodzisz, Magdaleny Pęski. 

 • Andrzej Piątkowski, Wiceprezes Zarządu firmy Chairconcept

   

  Jestem pozytywnie zaskoczony. Niektóre z tych prac są bardzo innowacyjne. Takich rozwiązań w branży hotelarskiej jeszcze nie widziałem. Te projekty reprezentują światowy poziom, a co najważniejsze są gotowe do wdrożenia.

Wysoką skuteczność osiągnięto dzięki efektywnej współpracy wszystkich stron oraz niecodziennej formule organizacji pracy uczestników, którzy przez cały czas korzystali z doradztwa w zakresie możliwych do wykorzystania technologii jak i kosztów wytworzenia proponowanych rozwiązań. Taka formuła zaowocowała projektami mocno osadzonymi w biznesowych realiach producenta.

 • Urszula Kałużna, architekt, pomysłodawca konkursu

   

  Projekt „Zatrudnienie”, to chyba jedyny w Polsce konkurs, który oferuje uczestnikom edukację i permanentne wsparcie technologiczne oraz konsultacje w procesie projektowania. W tym konkursie nie ma nagród pieniężnych i rzeczowych, ale jest współpraca i realizacja (wdrożenia) projektów przez polski przemysł meblarski. Dla beneficjenta - firma Chairconcept.com - ten konkurs również jest niecodziennym zjawiskiem, bo projektanci pracują wyłącznie z coachem, a firma Chairconcept dostaje gotowe rowiązania. Pierwszy raz udało się oddzielić projektanta od zleceniodawcy. Dzięki temu unikamy wielu typowych konfliktów, a jednocześnie powstają nietuzinkowe projekty. Formuła konkursu, którego mam przyjemność być pomysłodawcą, wydaje się idealnie wpisywać w potrzeby 23 tysięcy polskich meblarzy.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!