REKLAMA

„GBPowerNewLife” wystawa polskiego designu w Londynie

ps | 02 lis 2015 09:22 0

W dniach 13-23 grudnia 2015 w Galerii Posk w Londynie odbędzie się pierwsza wystawa polskiego designu. Jej celem jest promocja polskich projektantów lat 50, 60, 70 sztuki użytkowej, jak również współczesnych polskich designerów.

Wszystkie eksponaty, które będą obecne na wystawie na stałe wpisały się do kanonu światowego designu. Wśród wystawionych obiektów znajdą Państwo między innymi projekty Józefa Chierowskiego, Hanny Lis, Rajmunda Teofila Hałasa. Na wystawie pojawią się również wyroby fabryki porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” oraz szkło i ceramika, m.in. Zbigniewa Horbowego.

Wszystkie zaproponowane projekty polskich twórców są oryginalnymi eksponatami, które zyskały nowe życie pod okiem designera Bogumiła Gali. Na bazie znanych projektów z lat 50, 60 i 70 stworzył on linię mebli „GBPOWER NEW LIFE”. Głównym założeniem artysty było zachowanie walorów starych, kultowych projektów i jednocześnie nadanie im współczesnego sznytu. Organizator był pomysłodawcą pierwszej w Polsce aukcji designu europejskiego, zorganizowanej przez Rempex, jeden z najbardziej szanowanych domów aukcyjnych na świecie, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem publiczności i mediów.

Gościnnie pojawią się również grafiki utalentowanego artysty Adriana Purgała, będące jedynie przedsmakiem jego autorskiej wystawy, która odbędzie się również w Londynie, w dniach 2-15 stycznia 2016 roku. Jego prace, przedstawiające człowieka w poszukiwaniu duszy i sensu istnienia zaskakują niepowtarzalnością oraz dbałością o każdy szczegół.

Wystawa odbędzie się od 13. do 23. grudnia galerii Posk w Londynie przy ulicy 238-246 King Street.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!