REKLAMA

Geometryczny trend na zewnątrz i wewnątrz domu

Redakcja Archiconnect.pl | 20 kwi 2018 10:44 0

Minimalistyczne, geometryczne kształty, prostota form oraz stonowane kolory - to dziś najważniejsze wyznaczniki modnego wnętrza. Kierunek ten coraz częściej uwidacznia się także w bryle budynku i jego elementach konstrukcyjnych.

Geometrycznie na zewnątrz...

„Less is more” – słowa wypowiedziane przez ikonę architektury Ludwiga Mies van der Rohe, nadal stanowią inspirację dla wiodących architektów. Nowoczesne budynki tworzone są dziś najczęściej na planie prostokąta lub kwadratu. Prym wiodą domy parterowe o dużej powierzchni i maksymalnie otwartej przestrzeni, pokryte płaskim dachem. Równie popularne są tzw. stodoły, czyli domy z poddaszem, przykryte dachem dwuspadowym, pod którym mieszczą się najczęściej sypialnie.

Stale powiększająca się oferta materiałów budowlanych ułatwia tworzenie oryginalnych i minimalistycznych projektów. Modne dziś geometryczne formy przybiera chociażby stolarka otworowa, dachówki czy systemy odprowadzenia wody deszczowej.

- Coraz większa liczba klientów decyduje się na rynny i rury spustowe o przekroju kwadratowym. Swoim kształtem doskonale współgrają one z minimalistyczną bryłą domu, a ich unikatowy profil gwarantuje większą przepustowość. Systemy takie wykonywane są zarówno ze stali, jak i tworzywa PVC, dzięki czemu każdy inwestor może wybrać rozwiązanie, które najlepiej odpowiada jego budżetowi - mówi Anna Góral, ekspert firmy Galeco, polskiego producenta systemów orynnowania.

Idąc o krok dalej i wykorzystując nowoczesne technologie, możemy dziś także „chować” rynny i rury spustowe w warstwie ocieplenia budynku. Dzięki takim rozwiązaniom zachowany zostaje minimalistyczny wygląd i modernistycznego charakter bryły.

Zobacz nowoczesny, minimalistyczny projekt domu

... i we wnętrzach domów

Geometryczny minimalizm stał się najbardziej pożądaną cechą dzisiejszego designu. Widoczny jest on nie tylko w formach wykończenia wnętrz, ale też najczęściej wybieranych elementach wyposażenia domów, takich jak: systemy oświetlenia, armatura czy płytki ceramiczne.

- Geometryczne, ostre kształty to obecnie wiodący trend. Wykorzystanie prostych brył, spełniających funkcje użytkowe, pozwala stworzyć oryginalne przestrzenie. Geometria świetnie sprawdza się w minimalistycznych wnętrzach, udowadniając, że przy użyciu najprostszych kształtów i form tworzyć można pomieszczenia o niebanalnej estetyce, zachwycające swoją harmonią i funkcjonalnością. Bardzo dobrze współgra też z obecnymi trendami kolorystycznymi. Stonowane barwy oraz proste formy sprawiają, że wnętrza nabierają stylowego i ekskluzywnego charakteru – zdradza mgr inż. Arch. Robert Judziński, architekt MURO architekci Sp. z o.o.

Nowoczesny minimalizm - projekt rodzinnego domu

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!