REKLAMA

German Design Award 2016: poznaj wyposażenie biura przyszłości

RZ | 06 lis 2015 14:22 0

To już piąta, rozstrzygnięta edycja German Design Award. Co roku, Jury z Niemieckiej Rady Wzornictwa przyznaje wyróżnienia i nagrody najlepszym produktom w 28 różnych kategoriach. Wśród nich znajdują się także najbardziej trendowe i designerskie wyposażenie biura.

W tegorocznej edycji German Design Awards zgłoszono ponad 3400 produktów. Jednak tylko nieliczny zostają nagrodzeni.

Nagroda niemieckiej Rady Wzornictwa przyznawana jest w trzech głównych kategoriach: nowym produktom, które weszły na rynek, projektom z zakresu komunikacji designu i osobowościom związanym z projektowaniem.

Jury co roku typuje zwycięzców  w dwóch głównych obszarach Excellent Product Design i Excellent Communications Design. W konkursie produktowym znajduje się podkategoria „Office Furniture”, w całości dedykowana wyposażeniu biura.

„Złoto” dla zwycięzcy

W tegorocznej edycji German Design Award w kategorii poświęconej wyposażeniu biurowemu główną nagrodę „Gold” zdobyło mobilne e-stanowisko pracy Nomado, zaprojektowane przez Martina Ballendata dla firmy Mobica. O tym co sprawiło, że mobilne stanowisko pracy Nomado zostało nagrodzone spośród wielu innych produktów podkreślili Anne Højgaard Jørgensen, Hartmut Schürg i Aleks Tatic - członkowie Jury German Design Award 2016.

  • Anne Højgaard Jørgensen, Hartmut Schürg i Aleks Tatic, członkowie Jury German Design Award 2016

    Wiele stanowisk pracy jest wykorzystywane tymczasowo w biurze, mimo to wymagają nieproporcjonalnie dużo więcej przestrzeni niż są używane. A przestrzeń biurowa stała się jednym z najbardziej kosztownych zasobów w wielu sektorach biznesowych. Nomado jest rozwiązaniem tego problemu, gdyż jest mobilne i posiada wszystko co niezbędne do obsługi biurowego stanowiska pracy: przestrzeń, pułki i szuflady, oświetlenie, wtyczki elektryczne. Kiedy Nomado jest niepotrzebne może być w "mgnieniu oka" złożone i przeniesione w inne miejsce i np. posłużyć jako biuro domowe.

Biurowi zwycięzcy w kategorii „Winner”

Oprócz „ozłoconego” mobilnego stanowiska pracy Nomado uhonorowano jeszcze 10 produktów, które otrzymały tytuł Winner w kategorii „Excellent Product Design – Office Furniture".

Wśród nich znalazły się: krzesło biurowe speed-o firmy Bürositzmöbelfabrik Friedrich-W. Dauphin; siedziska biurowe Tangramis5 firmy Interstuhl Büromöbel; system biurkowy "get together" oraz siedziska "on spot" firmy Sedus Systems; krzesło konferencyjne Giroflex 353 firmy Giroflex; Orbit od Q-Lab, czyli system do prowadzenia kabli; system siedzisk biurowych do holu/recepcji biurowej "Dama" firmy Tunaofis; Werkwand, czyli mobilny projektor/tablica od firmy Lion and Fishes; kolekcja mebli biurowych "String Works" od firmy String Furniture i Ashbury od firmy Nurus - system biurowy dla wyższej kadry kierowniczej i menadżerskiej.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!