REKLAMA

Good Design Awards – trzy nagrody dla Kati Meyer-Brühl. Zobacz nagrodzone projekty!

ps | 19 sty 2015 14:04 0

Wraz z nowymi tytułami wzrasta liczba nagród osiągniętych przez Kati Meyer-Brühl za design do 64, z czego 14 w samym tylko roku 2014. Nagrodzone meble: les copains, deep space, papillon.

Trzy modele, powstałe w latach 2013, 2014 łączą żywy język formy i wdzięk rzemieślniczo tworzonych elementów z licznymi możliwościami indywidualnej konfiguracji przez użytkownika. Te atuty zostały obecnie docenione renomowaną Good Design Award przez The Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design.

„les copains”

Krzesła, stołki i leżanki oplatane są ręcznie dekoracyjną plecionką z konopi lub materiału hightech. Filigranowa rama może być lakierowana na kolor lub jej powierzchnia może być metalizowana miedzią lub mosiądzem. Również podłokietnikom krzeseł można nadać indywidualne akcenty.

„deep space”

W sofach i fotelach przejawia się swoboda wyboru na przykład w wysuwanych siedziskach i odchylanych oparciach, w stelażu do wyboru z płozami lub pełnymi gracji nóżkami, w doborze materiałów obiciowych i drewna lub w ewentualnym wyposażeniu sof w moduł stoliczka.

„papillon”

Składane, uskrzydlone fotele mogą być konfigurowane w różnych rodzajach drewna, dwóch różnych oparciach i trzech rodzajach poduszek. Metalowe nóżki na przykład wybrać można w aluminium, mosiądzu, kolorze białym lub antracytowym.

Projektantka Kati Meyer-Brühl otrzymała tytuły Master of Industrial Design na Central Saint Martins College przy University of the Arts London jaki i Master of Fine Arts na Parsons University for Design w Nowym Jorku.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!