REKLAMA

Gośc specjalny otworzył Forum Dobrego Designu

Redakcja Dobrzemieszkaj.pl | 09 gru 2016 11:42 0

Hernik Pedersen, duński projektant na stałe współpracujący z marką BoConcept jest gościem specjalnym tegorocznego Forum Dobrego Designu.

O godz. 9:30 rozpoczęła się tegoroczna, czwarta już edycja Forum Dobrego Designu, jednego z największych w Polsce wydarzeń poświęconych tematyce Designu, którego organizatorem jest magazyn Dobrze Mieszkaj. Wydarzenie zainaugurował wykład Henrika Pedersena, jednego z najbardziej uznanych duńskich projektantów. Od ok. 2008 roku stale współpracuje on z marką BoConcept, dla której stworzył kilkadziesiąt projektów, w tym fotel Imola - jedna ze współczesnych ikon wzornictwa, który stał się prawdziwym, globalnym bestsellerem.

ZOBACZ CAŁĄ GALERIĘ ZDJĘĆ

Podczas wykładu inaugurującego Forum Dobrego Designu, które już po raz kolejny odbywa się w Centrum Konferencyjnym Muranów w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie, projektant mówił o źródłach swoich inspiracji i postrzeganiu roli designu w szybko zmieniającym się świecie. 

Bardzo często inspirują mnie po prostu przedmioty widziane z bliska - mówił Henrik Pedersen. - Patrzę na rączkę jakiegoś sprzętu kuchennego w mojej kuchni i nagle wiem, w jaki sposób powinien wyglądać mebel lub lampa, nad którą pracuję. Tak było w przypadku fotela Imola, który zaprojektowałem dla BoConcept – inspiracją do jego projektu była piłeczka tenisowa. Jeśli przetniemy ją wzdłuż białej linii i usuniemy część z góry i z dołu, pozostanie nam właśnie bazowa forma fotela. Ciekawi mnie także bardzo, kiedy przedmioty z bliska wydają się być czymś zupełnie innym niż są w rzeczywistości – to dla mnie stałe źródło inspiracji.

Nie zabrakło również odniesień do pracy projektanta i jego roli w procesie tworzenia. - Jako designer pracuję 24 godziny na dobę - mówił Henrik Peredsen. - To jest ciągła ciekawość.

W designie nie chodzi produkt finalny - zaznaczał projektant. - W designie chodzi o proces tworzenia. W designie nie chodzi o mnie, lecz o to, aby zacząć od pomysłu, i zrealizować ten pomysł w  procesie twórczym.  

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!