REKLAMA

Goście specjalni Studia Dobrych Rozwiązań w Bielsku-Białej: Barbara i Tomasz Bradeccy

Redakcja Archiconnect.pl | 20 marz 2018 09:25 0

Niespełna miesiąc pozostał do spotkania w ramach Studia Dobrych Rozwiązań w Bielsku-Białej. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą Barbara i Tomasz Bradeccy - znakomici architekci, dydaktycy i pasjonaci architektury, prowadzący wspólnie Studio Projektowe Bradeccy.

11 kwietnia w Hotelu Dębowiec w Bielsku-Białej Barbara i Tomasz Bradeccy opowiedzą o wyjątkowym projekcie domu jednorodzinnego w Wilczym Gardle.

Barbara Uherek-Bradecka to projektant, dydaktyk, pracownik naukowy z tytułem dr inż. arch. Absolwentka Politechniki Śląskiej (ukończyła także podyplomowe studium konserwacji zabytków), autorka i współautorka licznych publikacji w zakresie architektury oraz historii architektury. Od 2013 wykładowca w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Autorka i współautorka co najmniej kilkudziesięciu projektów wnętrz domów jednorodzinnych oraz komercyjnych: hoteli, biur, showroomów. Twórca serii warsztatów dla dzieci i młodzieży z serii "Zbudujmy razem miasto". Pasjonatka historii architektury, archeologii oraz nowoczesnych trendów we wnętrzach. Specjalizuje się w projektowaniu wnętrz i architektury oraz konserwacji zabytków. 

Ważniejsze projekty i realizacje: rozbudowa 4-gwiazdkowego hotelu Diament w Zabrzu, w tym projekt wnętrz, przebudowa budynku Portowa 8 w Gliwicach, modernizacja i projekt wnętrz hotelu Diament w Katowicach przy ul. Dworcowej, projekt aranżacji wnętrz kliniki rehabilitacji Galen w Bieruniu, przebudowa wnętrz fabryki plastyków w Gliwickiej Strefie Ekonomicznej, rozbudowa szkoły SP13 w Gliwicach.

Tomasz Bradecki to architekt, absolwent Politechniki Śląskiej (doktorat w 2009 roku). Projektant, dydaktyk, pracownik naukowy z tytułem dr inż. arch. Posiada doświadczenia projektowe z pracowni Hahn Helten Architekten (Aachen, Niemcy) oraz Glenn Howells Architects (Birmingham, Wielka Brytania), a także An Archi Group (Gliwice). Członek Śląskiej Izby Architektów, od 2009 roku adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Katedrze Urbanistyki i Planowania Przestrzennego. Na stałe łączy pracę zawodową z dydaktyką, od 2016 roku założyciel grupy badawczej URBANMODEL (www.urbanmodel.org) zajmującej się modelami miejsca zamieszkania.

Tomasz Bradecki jest laureatem i uczestnikiem konkursów architektonicznych. W 2015 znalazł się w gronie najlepszych architektów przed 40-tką wg magazynu propertydesign.pl. Jest autorem, współautorem oraz redaktorem kilku książek oraz kilkudziesięciu artykułów naukowych w dziedzinie urbanistyki i architektury w języku polskim i angielskim. Twórca serii warsztatów dla dzieci i młodzieży z serii "Zbudujmy razem osiedle", uprawnienia do projektowania w specjalności architektonicznej. 

Ważniejsze projekty i realizacje Tomasza Bradeckiego: rozbudowa 4-gwiazdkowego hotelu Diament w Zabrzu, przebudowa budynku Portowa 8 w Gliwicach, przebudowa ulicy Akademickiej w Gliwicach, rewitalizacja parku w Sośnicowicach, rozbudowa szkoły SP13 w Gliwicach, osiedle Knurów Kwiatowa. 

Pracownia STUDIO BB ARCHITEKCI powstała w 2008 roku, kiedy Barbara Uherek-Bradecka oraz Tomasz Bradecki rozpoczęli wspólne działania projektowe. Pracownia pierwotnie realizowała głównie projekty domów oraz wnętrz mieszkalnych. Z biegiem czasu poszerzyła działalność o realizację projektów budynków i wnętrz budynków usługowych: restauracji, hoteli, a także przestrzeni publicznych. W chwili obecnej jej specjalizacją jest zabudowa mieszkaniowa wysokiej intensywności.

Do najważniejszych sukcesów biura należą: I miejsce w konkursie na centrum Goleniowa (wraz z ARCA – Michał Stangel), wyróżnienie w konkursie na projekt terenów mieszkaniowych osiedla Wygoda w Białymstoku, a także projekt i realizacja przebudowy i rozbudowy zespołu hoteli Diament w Zabrzu (opublikowane w Śląskim Przeglądzie Architektury woj. śląskiego). W chwili obecnej biuro tworzy większy zespół projektowy, w którym zespół wnętrz prowadzi Barbara Uherek-Bradecka, a zespół odpowiedzialny za architekturę Tomasz Bradecki. 

Barbara i Tomasz Bradeccy będą gośćmi specjalnymi spotkania dla projektantów wnętrz Studio Dobrych Rozwiązań, które odbędzie się 11 kwietnia w Bielsku-Białej. 

ZAREJESTRUJ SIĘ NA SPOTKANIE (wstęp wolny)

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!