REKLAMA

Goście specjalni Studia Dobrych Rozwiązań w Olsztynie

Redakcja Archiconnect.pl | 05 marz 2018 08:53 0

Zaprojektowali Zespół Ogrodowy oraz elewacje Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Odpowiadali za rewitalizacje i adaptacje wielu polskich obiektów zabytkowych. Gośćmi specjalnymi Studia Dobrych Rozwiązań w Olsztynie 14 marca będą architekci Katarzyna i Grzegorz Dżus.

Katarzyna Orzechowska-Dżus i Grzegorz Dżus to architekci,  absolwenci Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Grzegorz Dżus ukończył także Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego gdańskiej PWSSP. Od 1995 roku prowadzą wspólnie pracownię projektową Dżus GK Architekci.

Wśród ich najważniejszych projektów są m.in: adaptacja Przedzamcza Zamku Biskupów Warmińskich na Hotel Krasicki, adaptacja budynku XIX wiecznego Arsenału Olsztyn, Centrum Wystawiennicze Stara Kotłownia Uniwersytet Warmińsko Mazurski Olsztyn, rewitalizacja Zespołu XIX w. Koszar Artylerii Olsztyn, przebudowa i adaptacja XVIII wiecznego hospicjum dla konwertytów Braniewo, całoroczne Centrum Sportowo-rekreacyjne nad jeziorem Krzywym, Zamkowe Młyny/ Browar Warmia Olsztyn, remont Dziedzińca Honorowego, tarasu i elewacji Pałacu Belweder w Warszawie, przebudowa i rewaloryzacja Zespołu Ogrodowego oraz elewacji Pałacu Prezydenckiego w Warszawie, Hotel „Przystań” w Olsztynie, remont i przebudowa Podominikańskiego Zespołu Klasztornego w Sejnach na „Muzeum Kresów Rzeczypospolitej Obojga Narodów”. 

Za swoje projekty Katarzyna i Grzegorz Dżus otrzymali wiele nagród: The international Hotel Awards Best - International New Hotel Construction&Design, Modernizacja Roku, Nagroda Roku Stowarzyszenia Architektów Polskich za najlepszy obiekt architektoniczny zrealizowany na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w kategorii przestrzeń publiczna, Eurobuild Awards w Architekturze w kategorii Przestrzeń Publiczna Roku, nagroda honorowa Towarzystwa Urbanistów Polskich w kategorii Nowo Wykreowana Przestrzeń Zieleni, Nagroda Architektoniczna Polityki, nominacja do nagrody im. Miesa van der Rohe w roku 2017 (wraz z pracowniami Spapa i Restudio).

Katarzyna i Grzegorz Dżus będą Gośćmi Specjalnymi spotkanie dla architektów wnętrz z cyklu Studio Dobrych Rozwiązań, które 14 marca odbędzie się w Hotelu Przystań w Olsztynie. 

Zarejestruj się aby wziąć udział w spotkaniu - wstęp wolny

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!