REKLAMA

Grupa Advertis zaprojektowała witryny w Poznaniu

mg | 23 wrz 2015 15:17 0

W poznańskim Starym Browarze (przy ul. Półwiejskiej 42) 17 września br. został otwarty salon Sono Idoni. Jego oryginalne witryny zaprojektowała Grupa Advertis.

Po prawej stronie wejścia uwagę przykuwają dwa podświetlane portale o fakturze nawiązującej do szlachetnego onyksu. Minimalistyczne logo salonu wyeksponowane zostało w postaci bryły pokrytej czarną tkaniną z iluminowanymi,  białymi literami, dzięki czemu doskonale widoczne jest również z poziomu niższego piętra. Witryny stałe zaprojektowane zostały w estetyce charakterystycznej dla włoskiej mody – klasyczna kolorystyka i wysokiej jakości materiały kojarzone z luksusem i elegancją.

Częściom stałym towarzyszą witryny tematyczne eksponujące kolekcje na dany sezon. Klimatyczna kompozycja z drewna, wrzosów i kasztanów nada charakter przestrzeni salonu na najbliższe miesiące. Inspiracją były ulice europejskich stolic, gdzie dominuje prostota z nutą ekstrawagancji. Elementy dekoracyjne nie powinny przytłaczać kolekcji, powinny podkreślać jej styl i jednocześnie prezentować wizerunek marki. Ważne są wyraziste skojarzenia. Stąd pomysł, by zamiast wielości detali, wyolbrzymić jesienne akcenty. Tak powstały lśniące, kilkudziesięciocentymetrowe kasztany, które nadają ton witrynom na sezon jesień-zima – mówi Monika Gardasiewicz, Art Director Grupy Advertis.

Ciekawym elementem projektu są rozwiązania niejako „ożywiające” manekiny umieszczone za szybą witryn. Specjalnie zaprojektowane obrotowe podesty umożliwią zaprezentowanie ubrań w pełnej krasie, a wmontowany system nadmuchu pozwala między innymi na odtworzenie jednej z najbardziej znanych scen w historii kina, z udziałem Marlin Monroe. To przełamanie statycznej formy ekspozycji, z jaką kojarzą się witryny sklepowe. Tym samym „puszczamy oko” do klientów, wchodzimy w interakcję – dodaje Monika Gardasiewicz.

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!