REKLAMA

Grzejnik dla alergika

ps | 03 kwi 2015 14:13 0

Nie wszyscy wiedzą, że ogromny wpływ na komfort życia osób z alergią ma również sposób ogrzewania pomieszczeń. Czy grzejnik rzeczywiście może pomóc? Oczywiście! Warto sprawdzić, czym powinniśmy się kierować w jego wyborze.

Wewnątrz standardowych grzejników płytowych znajdują się  elementy konwekcyjne z profilowanej blachy, które nagrzewając się oddają ciepło do pomieszczenia. Wnętrze grzejnika płytowego ze względu na jego budowę jest niedostępne i bardzo trudne do wyczyszczenia. Drobinki kurzu i roztocza wywołujące reakcje alergiczne rozprzestrzeniają się w pomieszczeniach wraz z cyrkulacją ciepłego powietrza.

Najzdrowszym rozwiązaniem będą więc takie modele grzejników, które w łatwy sposób możemy oczyścić z zalegającego kurzu. W odpowiedzi na potrzeby wymagających klientów specjaliści marki Purmo opracowali linię grzejników płytowych higienicznych – Purmo Hygiene. Najczęściej wybierane modele płytowe Hygiene, Ventil Hygiene, Plan Hygiene oraz Plan Ventil Hygiene  polecane są do mieszkań alergików. Wyglądają podobnie do klasycznych grzejników płytowych, jednak pozbawione są wewnętrznych elementów konwekcyjnych, osłon bocznych i osłony górnej. Dzięki temu ich wnętrze jest dostępne i może być regularnie czyszczone za pomocą wilgotnej szmatki lub specjalnej szczotki do kurzu.

W przychodni i laboratorium

Grzejniki serii Hygiene są również wyborem do pomieszczeń o podwyższonych wymaganiach higienicznych. Miejsca takie jak szpitale, przychodnie i laboratoria wymagają najwyższych standardów czystości i bezpieczeństwa. Zakurzone pomieszczenia mogą być bowiem groźne dla zdrowia lub potęgować powikłania chorobowe u pacjentów. Wśród modeli linii Hygiene znajdziemy zarówno te o klasycznym wyglądzie, czyli z profilowaną płytą,  jak i bardziej nowoczesne, wyróżniające się idealnie gładkim wykończeniem płyty czołowej. Dodatkowo, zawieszenia grzejników typu Hygiene pozwalają spełnić wymagania stawiane przez przepisy dotyczące obiektów służby zdrowia i innych o podwyższonej aseptyce. Wszystkie modele grzejników Hygiene posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny.

1 komentarz. Skomentuj!