REKLAMA

Hunter Douglas kontynuuje współpracę z Archiprix

Źródło: Hunter Duglas | 01 paź 2014 12:26 0

Hunter Douglas zdecydował się na przedłużenie umowy partnerskiej z Fundacją Archiprix z siedzibą w Rotterdamie na kolejne 6 lat.

Archiprix International co dwa lata zaprasza obiecujących architektów z całego świata do zaprezentowania swojego projektu dyplomowego. Niezależne międzynarodowe jury nominuje najlepsze propozycje do nagrody Hunter Douglas Awards.

Dzięki temu wydarzeniu, utalentowani absolwenci mają możliwość czerpania inspiracji z doświadczeń autorytetów z zakresu projektowania przestrzeni miejskiej i architektury krajobrazu. Uczestnictwo pozwala również na zorientowanie się w zmianach zachodzących w tych dziedzinach.

Liczne uczelnie z Holandii i całego świata wybierają najlepsze projekty autorstwa swoich absolwentów, a następnie zgłaszają je do udziału w corocznym Archiprix Netherlands lub organizowanym co dwa lata Archiprix International, w którym bierze udział ponad 300 uniwersytetów. Ostatnia odsłona wydarzenia miała miejsce w zeszłym roku w Moskwie. Obecnie trwa składanie prac w ramach bieżącej edycji, której finał odbędzie się w 2015 roku w Madrycie.

Celem inicjatyw Archiprix jest zwiększenie szans na zatrudnienie utalentowanych młodych architektów poprzez zaoferowanie im odpowiedniej ku temu platformy. Absolwenci mają możliwość przedstawienia efektów swojej pracy przed potencjalnymi zleceniodawcami z całego świata. 

0 Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!